UberGIVING po raz pierwszy w Polsce. Możesz przekazać dary potrzebującym w Dzień Dziecka

Rzecz jasna nie trzeba czekać do specjalnej okazji, żeby wyświadczyć komuś dobro. Jednak w dni takie jak Międzynarodowy Dzień Dziecka, niektóre stowarzyszenia czy firmy dodatkowo ułatwiają dzielenie się z potrzebującymi. Robi to także Uber, organizując akcję UberGIVING.

W ramach UberGIVING, użytkownicy aplikacji Ubera mogą pomóc mieszkańcom domów samotnej matki, a także fundacjom czy stowarzyszeniom, przekazując najbardziej potrzebne im dary. Akcja z powodzeniem była już przeprowadzana w Dubaju czy Londynie, a teraz nadeszła pora na uruchomienie jej w Polsce.

Reklama

UberGIVING w polskich miastach

Akcja będzie nieco inaczej wyglądać w Warszawie, a inaczej w innych miastach Polski, w których dostępne są przewozy Uberem. Użytkownicy ze Stolicy otrzymają specjalną funkcję w ramach aplikacji. Mieszkańcy innych miast mogą włączyć się do akcji wpisując w aplikacji specjalny kod. Wszystkie koszty związane z przejazdami w ramach UberGIVING pokrywa Uber.

Jak mówi Izabela Kuś, wolontariuszka ze Stowarzyszenia “Wspólnymi Siłami”, z Domu Samotnej Matki na warszawskiej Białołęce,

„Z dużą radością przyjęliśmy wiadomość o tej inicjatywie. Ludzie często chcą pomóc, ale ta pomoc czasami nie dochodzi do skutku z powodu dość prozaicznych przyczyn, jak np. brak własnego auta czy trudności związanych z przewiezieniem darów. Inną kwestią jest niedopasowanie pomocy do realnych potrzeb takich placówek, jak nasza. Zdarza nam się otrzymywać rzeczy, których nie mamy jak spożytkować, np. stare i znoszone ubrania.

Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy przekażą nam żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia, taką jak sery, wędliny, warzywa, owoce, a także pieluszki (najlepiej w rozmiarach od 4 do 5), mleko 3,2%, przybory toaletowe, środki chemiczne czy zabawki, które ucieszą dzieci w ich dniu.”

Z uwagi na to, że funkcja UberGIVING może spotkać się ze sporym zainteresowaniem, należy być przygotowanym na to, że kierowcy Ubera mogą być zajęci rozwożeniem paczek do domów samotnych matek. Jeśli zamówiony przez nas przejazd nie nadjedzie po 5 minutach – warto próbować do skutku. Jeśli jednak nie możemy albo nie chcemy dłużej czekać, możemy wpisać w aplikacji Uber kod i zawieźć dary potrzebującym z danej placówki osobiście.

Jak włączyć UberGIVING?

Mieszkańcom Warszawy opcja przejazdu UberGIVING włączy się jutro, 1 czerwca. Pojawi się w aplikacji obok innych standardowych rodzajów przejazdów. Po zamówieniu takiego przejazdu – w miejscu wskazanym przez użytkownika pojawi się kierowca, który odbierze dary i włoży je do pudełka oznakowanego nazwą akcji, a następnie zawiezie je do Domu Samotnej Matki przy ul. Skierdowskiej 2 w Warszawie. Koszty całego przejazdu (w obydwie strony) pokrywa Uber.

Aż do 8 czerwca (mimo że opcja UberGIVING zniknie z listy opcji w aplikacji), będzie można zamówić dobroczynny przejazd w inny sposób. Warszawiacy, wpisując kod promocyjny WAWGIVING, który uprawnia do przejazdu w obydwie strony (do domu samotnej matki i z powrotem), każdy na maksymalną kwotę 70 zł.

Odmienne kody otrzymają mieszkańcy innych polskich miast, biorących udział w akcji. Oto one:

  • dla Krakowa – KRKGIVING
  • dla Poznania – POZGIVING
  • dla Łodzi – LCJGIVING
  • dla Trójmiasta – GDNGIVING
  • dla Wrocławia – WROGIVING
  • dla Katowic – KTWGIVING

Różnica między akcją prowadzoną w Warszawie polega jednak na tym, że kody uprawniają do osobistego przekazania rzeczy mieszkańcom domu samotnej matki oraz powrotu w to samo miejsce, z którego zamówiono przejazd. Nie będziemy więc w tym momencie polegać na kierowcy jako „kurierze” – musimy pofatygować się sami, choć przejazd będzie darmowy. Po dodaniu kodu promocyjnego w aplikacji Uber, uprawniającego do zamówienia darmowego, dobroczynnego przejazdu, będzie on widoczny dla użytkownika w aplikacji od 1 do 8 czerwca. Kody uprawniają do dwóch dobroczynnych przejazdów, o wartości po 50 zł każdy.

Komu pomagamy?

Listy placówek i opiekujących się nimi stowarzyszeń, uczestniczących w akcji Ubera, mamy poniżej:

Warszawa: Stowarzyszenie „Wspólnymi Siłami”. Czynny w godzinach 8:00 – 20:00.

Łódź: Dom Samotnej Matki im. St. Leszczyńskiej. Czynny w godzinach 10:00 – 19:00.

Poznań: Fundacja Pomocna Mama. Czynna 1 czerwca w godzinach 11:00 – 16:00 pod adresem przy ul. Promienistej 87a/1. W kolejnych dniach (2 – 8 czerwca) darowizny można natomiast przekazywać w placówce mieszczącej się pod adresem przy ul. Kordeckiego 30a/1 w godzinach 13:00 – 20:00.

Kraków: Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”. Czynne w godzinach 8:00 – 21: 00.

Gdańsk: Dom Samotnej Matki, Caritas. Czynny w godzinach: 9:00 – 17:00.

Wrocław: Dom dla Bezdomnych Kobiet, Matek z Dziećmi i Kobiet w Ciąży Stowarzyszenia Pomocy Akson. Czynny w godzinach: 10:00 – 18:00.

Katowice: Dom Dziecka „Zakątek”. Czynny całodobowo.

Tego typu inicjatywy należy nagłaśniać, i mamy nadzieję, że 1 czerwca kierowcy Ubera w Warszawie oraz użytkownicy tej aplikacji w innych polskich miastach będą mieli ręce pełne roboty i darów przewożonych od życzliwych ludzi.

źródło: informacja prasowa