Nie tylko Warszawa: Uber wprowadza płatności gotówkowe w całej Polsce

W gruncie rzeczy Uberowi trochę zeszło z tym, by udostępnić wszystkim swoim klientom w Polsce płatności kartą lub gotówką. Program pilotażowy dotyczący takiego sposobu rozliczania się z usługi ruszył w Warszawie już w lutym tego roku. Do stolicy dołączają teraz inne miasta, których mieszkańcy mogą zamawiać przejazdy w aplikacji.

Jak zauważa Ilona Grzywińska-Lartigue, Dyrektor Komunikacji w firmie Uber w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, „raptem 30 proc. osób, które chciałyby korzystać z Ubera posiada karty kredytowe czy debetowe”. Chcąc rozszerzyć dostępność tej platformy, firma musiała zdecydować się na udostępnienie transakcji gotówkowych wszystkim użytkownikom Ubera w Polsce.

Reklama

Żeby móc płacić gotówką za przejazdy Uberem, należy w dedykowanej aplikacji zaznaczyć odpowiednią opcję. Znajdziemy ją pośród form płatności, które wybieramy przed zamówieniem usługi. Można też ustawić tę opcję na stałe, jeśli wiemy, że w ogóle nie będziemy korzystać z karty debetowej lub kredytowej do rozliczania się za przejazdy.

Po zamówieniu przejazdu gotówkowego, we wskazanym miejscu na mapie pojawi się kierowca, w którego samochodzie znajdzie się kasa fiskalna. Kierowcy mogą zaopatrzyć się w taką kasę w firmie ELZAB, u której Uber wynegocjował 29-procentową zniżkę na te urządzenia.

Od mnogości możliwości zapłaty za Ubera głowa nas raczej nie rozboli, a rzeczywiście płatności gotówkowe mogą być sporym udogodnieniem dla mieszkańców Krakowa, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Trójmiasta oraz konurbacji Śląskiej, gdzie można już korzystać z tej usługi.

 

źródło: informacja prasowa