Kierowcy Ubera w Warszawie przyjmują od teraz także płatność za przejazd gotówką 18
fot. Pexels

Kierowcy Ubera w Warszawie przyjmują od teraz także płatność za przejazd gotówką

Uber wyróżniał się na tle klasycznych taksówkarzy m.in. tym, że kierowcy nie przyjmowali bezpośrednio płatności, gdyż ta regulowana była kartą w aplikacji. Od teraz pasażerowie w Warszawie mogą jednak za kurs płacić także gotówką.

Aby skorzystać z nowej opcji płatności, należy otworzyć aplikację, wejść w menu (klikając w lewy górny róg) i wybrać zakładkę „Płatności” oraz aktywować gotówkę jako metodę płatności. Następnie trzeba wprowadzić punkt docelowy, a przed zamówieniem przejazdu jeszcze raz upewnić się, że zaznaczono gotówkę jako preferowaną metodę płatności (widać to zaraz nad przyciskiem „Potwierdź”). Na koniec wystarczy już tylko potwierdzić kurs i tyle.

Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, płatność gotówką za przejazd dostępna jest aktualnie jedynie w Warszawie. Po drugie, preferowaną metodę płatności należy wybrać w trakcie zamawiania przejazdu – później nie można jej już zmienić, decyzja jest wiążąca. Po trzecie, kierowcy trzeba wręczyć taką kwotę, jaka widnieje na ekranie w aplikacji – w autach nie ma bowiem taksometrów, jak w klasycznych taksówkach.

Z jednej strony fajnie, że Uber wprowadza nową metodę płatności, ponieważ w przeszłości zapewne nieraz zdarzyło się, że ktoś chciał skorzystać z jego usług, ale konto akurat świeciło pustkami, podczas gdy w garści klient miał jeszcze jakiś grosz. Z drugiej jednak, nie wszystko jest w tej sytuacji takie fajne, gdyż kierowców obarcza się dodatkowymi obowiązkami – w końcu jakoś muszą rozliczyć się z tej gotówki.

A Wy jak wolicie płacić za Ubera? Kartą czy gotówką?

Źródło: informacja Ubera