Medium shot of a delivery man giving a paper food bag to a bearded young man at entrance of a house in Poland

Uber Eats dostępny od dziś również we Wrocławiu. Klienci mogą zamawiać jedzenie z 75 różnych restauracji

Wrocław to już czwarte miasto w Polsce, którego mieszkańcy mogą poprzez dedykowaną aplikację Uber Eats zamawiać jedzenie z dowozem. Tym samym stolica Dolnego Śląska dołącza do Warszawy, Poznania i Krakowa. Użytkownicy będą mogli zaspokoić swój głód daniami z 75 różnych restauracji, w tym m.in. z Pasibus, Shrimp House, Woo Thai, Krowarzywa, Szajnochy 11, Panda Ramen i Ahimsa.

Aby zacząć korzystać z Uber Eats, należy pobrać aplikację o takiej samej nazwie ze >Sklepu Play< (Android) lub >App Store< (iOS), a następnie zalogować się kontem Uber lub – jeśli się go nie ma – zarejestrować. Potem wystarczy już tylko podać lokalizację (albo zezwolić na dostęp do niej, aby program automatycznie namierzył nasze położenie) i można zamawiać jedzenie.

Reklama
Aplikacja Uber Eats

Z Uber Eats we Wrocławiu współpracuje 75 różnych restauracji, w tym m.in. Pasibus, Shrimp House, Woo Thai, Krowarzywa, Szajnochy 11, Panda Ramen i Ahimsa. Średni czas dostawy to 30 minut. Użytkownik może na ekranie swojego smartfona śledzić położenie kierowcy, który dostarcza jedzenie – tak samo, jak w przypadku „klasycznego” Ubera. Klienci mogą składać zamówienia codziennie, siedem dni w tygodniu, od godziny 11:00 do godziny 23:00. Dostawa jest płatna – kosztuje 7,99 złotych – lecz czasami pojawiają się promocje, dzięki którym jest ona darmowa.

Uber Eats obejmuje swoim zasięgiem Nadodrze, Stare Miasto i południe Wrocławia. Granica działania usługi sięga do Parku Południowego. Warto też dodać, że aplikacja na bieżąco uczy się preferencji i smaków użytkownika – dzięki systemowi przyznawania gwiazdek, na początku będą pojawiać się lokale, z których klient najczęściej zamawia jedzenie. Program podsunie też propozycje restauracji, serwujące dania, które mogą posmakować użytkownikowi.

Dwa miesiące temu inaugurowaliśmy start usługi Uber Eats w Krakowie. Od ponad roku działamy już w Warszawie, trochę krócej w Poznaniu. Od momentu uruchomienia aplikacji liczba dostępnych restauracji zwiększyła się ponad 6 razy – ze 150 do ponad 1000. Teraz do grona polskich miast z usługą Uber Eats na pokładzie dołącza Wrocław, gdzie użytkownicy mogą wybierać dania z 75 restauracji oferujących rozmaite rodzaje kuchni, z wielu półek cenowych – Krzysztof Radoszewski, Dyrektor Generalny Uber Eats w Polsce

Źródło: informacja prasowa