Uber Eats
Uber Eats

Nie wierzę: Uber Eats w Kielcach!

W Kielcach, mimo że jest to miasto wojewódzkie, stosunkowo powoli pojawiają się nowe usługi, do których mieszkańcy większych miast mają dostęp od dawna. Mimo że Uber nadal nie zawitał w kieleckie progi, dziś swoją działalność w stolicy województwa świętokrzyskiego zainaugurował Uber Eats.

Kielce dopiero od niedawna zaczęły „doganiać” większe miasta pod względem liczby dostępnych przez aplikację usług międzynarodowych korporacji/start-upów. Największą nowością niewątpliwie okazały się skutery i hulajnogi blinkee.city – cieszą się one ogromną popularnością wśród mieszkańców stolicy województwa świętokrzyskiego (i nie tylko). Świadczy o tym chociażby fakt, że niedawno ich flotę wzbogaciła kolejna pula pojazdów. Niestety, podobnie jak w innych miastach, także i w Kielcach pojawił się problem w postaci porzucania ich dosłownie wszędzie, a kierowcy nierzadko złoszczą się, że skutery blokują cenne miejsca parkingowe.

Niedawno w Kielcach pojawił się Bolt (co wywołało niezadowolenie taksówkarzy), dostępne jest też iTaxi. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby do stolicy województwa świętokrzyskiego miał zawitać też Uber, ale od dziś jej mieszkańcy mogą korzystać z Uber Eats, czyli tzw. taksówki z jedzeniem.

Uber Eats w Kielcach

Kielce są już 19. miastem, w których działa Uber Eats. Jest to pierwsze miasto w województwie świętokrzyskim z dostępem do tej usługi. Będzie ona konkurować z platformami Pyszne.pl i PizzaPortal. I nierzadko może być na wygranej pozycji, ponieważ w tej aplikacji nie ma minimalnej kwoty zamówienia, co w przypadku ww. programów bywa irytujące, gdyż czasami zmusza to do zamówienia większej ilości jedzenia niż jest się w stanie wciągnąć na raz.

Jak deklarują twórcy, od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. W dodatku dostawcę można na bieżąco śledzić, jest też informacja z szacowanym czasem dostawy posiłku. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do konta karty płatniczej.

Aktualnie przez Uber Eats można zamawiać potrawy z ponad 30 lokali. Niestety, nie ma wśród nich McDonald’s, chociaż w Warszawie jest. Szkoda. W Kielcach funkcjonuje bowiem McDelivery – opcja dostawy z tej restauracji jest dostępna jednak wyłącznie na platformie Pyszne.pl.

Uber Eats
Niestety w Kielcach nie można zamawiać jedzenia z McDonald’s przez Uber Eats

Uber Eats w Kielcach – promocje!

Kiedy Uber Eats wchodzi do nowego miasta, zawsze oferuje kody rabatowe dla jego mieszkańców i nie inaczej jest w tym przypadku. Użytkownicy po wpisaniu kodu KIELCE45 dostaną trzy zniżki po 15 złotych każda na trzy pierwsze zamówienia. Obowiązują one do 23 stycznia 2020 roku.

Z kolei dla zainteresowanych współpracą z aplikacją, firma przygotowała na start specjalną promocję: co najmniej 30 złotych na godzinę, po spełnieniu warunków określonych w regulaminie.

Źródło: informacja prasowa