TWRP oficjalnie dostępne już na Sony Xperia X, Moto E4 i kilka innych modeli 20

TWRP oficjalnie dostępne już na Sony Xperia X, Moto E4 i kilka innych modeli

TWRP (Team Win Recovery Project) to aktualnie najpopularniejsze Custom Recovery na urządzenia z Androidem. Korzystam z niego nieprzerwanie już od czterech lat i nie zanosi się, abym musiał je zamienić na coś innego. Tak się właśnie składa, że kolejne smartfony, między innymi Sony Xperia X, dostały oficjalne wsparcie TWRP.

Sony Xperia X to jeden z tych smartfonów, który nie wyróżniał się niczym szczególnym, ale wspominam go bardzo miło. Korzystałem z niego dokładnie dwa lata temu i myślę, że również i dzisiaj byłby on bardzo przyjemny. O tym widocznie wiedzą również twórcy TWRP, którzy postanowili objąć ten model oficjalnym wsparciem, co bardzo mnie cieszy. Co ważne, wsparciem objęto również model X Compact.

Oczywiście Xperia X i X Compact to nie są jedyne smartfony, które w ostatnim czasie otrzymały oficjalne wsparcie TWRP. Innym sprzętem, który można dopisać do tej listy, jest dosyć dobry budżetowiec, czyli Motorola Moto E4. Oficjalną wersję tego Custom Recovery instalować teraz również mogą właściciele Samsunga Galaxy A3 2017 i Galaxy J5 Prime, a także Xiaomi Mi Note 3.

Team Win Recovery Project, w skrócie: TWRP to aktualnie najpopularniejsze Custom Recovery na urządzenia z Androidem. To właśnie to narzędzie sprawia, że użytkownik ma możliwość zainstalowania Custom ROM-u, a także wykonać kopię zapasową całego systemu. TWRP możecie pobrać korzystając z oficjalnej aplikacji mobilnej (tutaj) lub wyszukiwarki na oficjalnej witrynie TWRP.

Źródło: Android Police