Twórcy Until Dawn pracują już nad kolejnymi grami ekskluzywnymi dla PlayStation

Microsoft udał się na zakupy? Pff, Sony jedynie spogląda w katalog swoich zaprzyjaźnionych deweloperów i przewraca w szerokiej ofercie tworzonych przez nich tytułów. Potwierdza to zresztą Supermassive Games – twórcy Until Dawn, którzy już napomknęli o tym, że przygotowują na konsole PlayStation kilka zupełnie nowych produkcji.

Portal 4PDA.ru miał okazję przeprowadzić wywiad z dyrektorem zarządzającym Supermassive Games, który prawdopodobnie nie przez przypadek zapragnął pochwalić się swoimi zakulisowymi projektami. Na pytanie o to, czemu nowa gra autorstwa tego studia – The Dark Pictures: Man of Medan nie jest tytułem ekskluzywnym dla PS4, Pete Samuels odpowiedział:

„Cóż, nasze relacje z Sony nadal są wyśmienite. Pracujemy obecnie nad kilkoma niezapowiedzianymi jeszcze exclusive’ami dla PlayStation. Niestety nie możemy o nich mówić w szczegółach. Ogólnie rzecz biorąc, naprawdę chciałbym zaprezentować naszą pracę możliwie najszerszej publice. Dlatego też The Dark Pictures ukaże się na kilku różnych platformach.”

Widocznie sukces Until Dawn jedynie zaostrzył apetyt włodarzy Sony i dlatego zlecili oni Supermassive Games produkcję kolejnych tytułów, oczywiście wyłącznie na platformy PlayStation. Na chwilę obecną nie wiemy co to za gry, na jakim etapie tworzenia się znajdują i czy w ogóle trafią na obecną generację konsol. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że Supermassive Games dostało kolejne szanse, by dostarczyć nam więcej (oby świetnych) wirtualnych przygód.

Pozostaje nic innego jak wypatrywać odpowiedniej zapowiedzi na horyzoncie. Może E3 2019 powie nam nieco więcej?

źródło: gematsu.com | zdjęcie: gamingbolt.com