Chcesz ograniczyć czas spędzany na przeglądaniu Facebooka i Instagrama? To narzędzie Ci w tym pomoże | Tabletowo.pl

Chcesz ograniczyć czas spędzany na przeglądaniu Facebooka i Instagrama? To narzędzie Ci w tym pomoże

Dołącz do dyskusji 0

Chyba nigdy nie zrozumiem osób, które przez cały dzień scrollują feed na Facebooku i Instagramie. Co gorsza, sporo z nich nie zdaje sobie nawet sprawy, że może to podchodzić pod uzależnienie. I chociaż wydaje się to zaskakujące, to Facebook właśnie zapowiedział wprowadzenie narzędzia, które pomoże użytkownikom ograniczyć czas, spędzany na korzystaniu z obu ww. aplikacji.

Wydawałoby się, że Facebookowi (który jest też właścicielem Instagrama) w to mi graj, że użytkownicy nie mogą się od odkleić od ww. aplikacji – w końcu im więcej czasu z nich korzystają, tym potencjalnie więcej oba serwisy zarobią na reklamach. Najwyraźniej jednak Mark Zuckerberg nie chce, abyśmy postrzegali w taki sposób jego portale, bowiem wkrótce udostępnione zostanie narzędzie, które pozwoli ograniczyć czas, spędzany na scrollowaniu Fejsa i Insta.

W obu przypadkach umieszczone zostanie ono w Ustawieniach: w Instagramie w zakładce Twoja Aktywność, natomiast w Facebooku „Twój czas na Facebooku”. Na górze znajdzie się tablica, pokazująca średni czas użytkowania aplikacji na danym urządzeniu. Użytkownik będzie mógł też podejrzeć statystyki z konkretnego dnia.

Poniżej znajdzie się natomiast opcja ustawienia przypomnienia o spędzeniu określonego wcześniej czasu na korzystaniu z Facebooka lub Instagrama. Do wyboru użytkownik będzie miał od 0 do 12 godzin, z kolei w przypadku minut interwał wynosi 5 minut. Dodano również opcję wyciszenia powiadomień push na określony czas.

fot. Facebook

Warto przy okazji wspomnieć, że monitorowanie aktywności w poszczególnych aplikacjach natywnie zaoferują Android P i iOS 12. Cieszy mnie jednak fakt, że Facebook postanowił samodzielnie wprowadzić to narzędzie w swoich aplikacjach, ponieważ będą mieli do niego dostęp również użytkownicy urządzeń ze starszym Androidem i iOS-em (choć w drugim przypadku odsetek sprzętów, które nie mogą liczyć na aktualizację do najnowszego wydania, jest stosunkowo niewielka).

Źródło: Facebook

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona