Ważne wieści dla geeków-neonazistów i social-media rasistów. 18 grudnia Twitter rozpoczyna czystki | Tabletowo.pl

Ważne wieści dla geeków-neonazistów i social-media rasistów. 18 grudnia Twitter rozpoczyna czystki

Dołącz do dyskusji 0

Polityka Twittera się zmienia. Od teraz portal społecznościowy będzie baczniej przyglądał się swoim użytkownikom. Administratorzy nie zawahają się zawiesić konta użytkownika, który jest stowarzyszony z organizacjami znanymi z zachowań świadczących o stosowaniu lub zachęcaniu do przemocy.

„Nie możesz współpracować z organizacjami, które – czy to przez własne oświadczenia lub działania zarówno na platformie [Twittera], jak i poza nią – wykorzystują lub promują przemoc wobec ludności cywilnej w celu usprawiedliwienia ich celów.” – czytamy w zaktualizowanym regulaminie Twittera.

Twitter nie będzie też tolerował „nienawistnych obrazów lub symboli” w zdjęciach profilowych lub w obrazie tła profili. Monitorowane będą także nazwy użytkowników, pseudonimy i opisy profili (bio), by wyeliminować z nich elementy mowy nienawiści

Serwis nie blokuje kont takich użytkowników bez ostrzeżenia, daje też czas na skruchę. Poinformowanie o podjęciu takich działań na miesiąc przed wprowadzeniem zmian jest nawet wymagane przez Unię Europejską..

Nie wiadomo, do jakiego stopnia serwis będzie polegał na rezultatach własnego researchu, a na ile ważne będą zgłoszenia poszczególnych użytkowników. Rzecznik Twittera podał, że więcej szczegółów zostanie ujawnionych 18 grudnia, kiedy to zmiany w regulaminie będą wchodzić w życie.

Modyfikacje polityki Twittera wobec rasistowskich i namawiających do przemocy profili, mają dłuższą historię. Jednak odkąd serwis otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących nękania użytkowników tej platformy społecznościowej przez przedstawicieli radykalnych ugrupowań znanych z podżegania do przemocy, postanowiono podjąć bardziej stanowcze kroki.

Ciekawe, czy widmo zawieszenia konta sprawi, że twitterowi „wojownicy” przestaną wyzywać i traktować bez szacunku innych ludzi. Nie wydaje mi się, żeby miało to realny wpływ na treści, które rozpowszechniają, ale może w serwisie zrobi się odrobinę luźniej, kiedy zabraknie kilku użytkowników, szerzących nienawiść do drugich.

Może to trochę naiwne. Ale byłoby miło.

źródło: Twitter przez Mashable

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona