Hej, użytkownicy Twittera w Polsce – dobrze się bawicie w weekendy? | Tabletowo.pl

Hej, użytkownicy Twittera w Polsce – dobrze się bawicie w weekendy?

Dołącz do dyskusji 0

W lipcu Twittera odwiedzało codziennie średnio 1,4% polskich internautów. Rekord padł 25 lipca, kiedy do serwisu zalogowało się 2,6 procenta użytkowników sieci. A w weekendy robimy sobie wolne od ćwierkania.

Codziennie z Twittera korzysta średnio 372 tysiące ludzi – to około 1,4 procenta wszystkich użytkowników sieci w naszym kraju. Najchętniej tweetowaliśmy 21, 24 i 25 lipca – w ten ostatni dzień padł rekord: 667 tysięcy osób. Stanowiło to 2,6% wszystkich, którzy korzystali wtedy z internetu.

Najmniej użytkowników Twittera odwiedziło serwis w sobotę 1 lipca. Pogoda i dzień wolny od pracy zrobiły swoje: na tę formę kontaktu zdecydowało się tylko 0,7 procent internautów (jakieś 184 tysiące osób). W ogóle weekendy to czas, gdzie Twitterowicze są zdecydowanie mniej aktywni na portalu. Średnia dla sobót i niedziel w ubiegłym miesiącu kształtowała się na poziomie 298 tys. użytkowników.

Statystyka zebrana przez Gemiusa obejmuje różne źródła: w analizie uwzględniono dane z komputerów osobistych i laptopów oraz urządzeń mobilnych – również z aplikacji. Wychodzi na to, że trudno nas przyciągnąć do ekranów w weekendy, i dobrze! Badania wskazują, że im mniej czasu poświęcamy na portale społecznościowe, tym dla nas lepiej. Ale naszego Twittera to szanujcie ;)

źródło: Gemius

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona