Twitter Fleets, czyli kolejna wersja Stories (fot. Twitter)

Twitter testuje cofanie wpisów, czyli rewolucja, której miało nie być

Jack Dorsey, dyrektor zarządzający Twittera, na pytanie o możliwość wprowadzenia jakiejkolwiek edycji wpisów odpowiedział, że prawdopodobnie nigdy do tego nie dojdzie. Prawdopodobieństwo nie oznacza jednak pewności.

Obecnie, platforma Twitter nie udostępnia użytkownikom żadnej opcji edycji już opublikowanych postów. To rozwiązanie, które ma równie wiele wad, co zalet. Do pozytywów zaliczyć można brak możliwości edycji treści, która już została skomentowana bądź polubiona. Do negatywów – brak opcji poprawy nawet oczywistych omyłek czy literówek.

Wygląda na to, że wkrótce będzie można edytować już opublikowane wpisy, choć jedynie przez bardzo krótki czas.

Napisałeś coś głupiego? Masz 6 sekund na zmianę zdania

Ciekawego odkrycia w kodzie Twittera dokonała autorka aplikacji, Jane Manchun Wong. Serwis społecznościowy ma przygotowywać zmianę, polegającą na dodaniu przycisku cofnij. Ten pojawiałby się równo z komunikatem Twój tweet został wysłany, na równo 6 sekund. Po tym czasie, wycofanie wpisu do edycji będzie, jak dotychczas, niemożliwe.

Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy Twitter rzeczywiście planuje udostępnić nową funkcję użytkownikom i kiedy to nastąpi. Jeżeli tak się stanie, z pewnością znajdzie się spora grupa zadowolonych użytkowników, którym zdarza się popełniać błędy w treści wiadomości.

Jak działa nowe rozwiązanie można podejrzeć, a jakżeby inaczej, na Twitterze: