Jest szansa, że Twitter choć w jednym kwartale wyjdzie na plus. Zwiększa się liczba użytkowników | Tabletowo.pl

Jest szansa, że Twitter choć w jednym kwartale wyjdzie na plus. Zwiększa się liczba użytkowników

Dołącz do dyskusji 0

Twitter opublikował raport ze swojej sytuacji finansowej i wychodzi na to, że jeszcze przez jakiś czas ten serwis społecznościowy będzie utrzymywał się na powierzchni. Kondycja firmy w ostatnich miesiącach nie była najlepsza, ale udało się zminimalizować straty i wypracować przyrost liczby użytkowników.

W lipcu Twitter musiał przyznać, że ma poważne problemy z zyskiwaniem nowych użytkowników i utrzymaniem aktualnych. Teraz firma twierdzi, że ma ich 330 mln miesięcznie, z czego 69 milionów to mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy Twitter zyskał 4 mln nowych użytkowników. To niezły wynik, biorąc pod uwagę, z jak silną konkurencją musi walczyć. Niespecjalnie przyciąga to jednak reklamodawców, którzy przekazali do Twittera znacznie mniejsze pieniądze na promocję swoich produktów i usług, co zaowocowało kwartalnymi przychodami w wysokości 590 milionów dolarów. Niektóre działy firmy przyniosły jednak niezły zysk, dzięki czemu do „kiesy” wpadło 87 milionów dolarów. Zaciskając nieco pasa, Twitter zmniejszył też koszty bieżące o 16% w porównaniu z zeszłym rokiem, co nawet dobrze rokuje na przyszłość.

Jack Dorsey, prezes Twittera, ma nadzieję, że sytuacja firmy będzie sukcesywnie się polepszać. Nie chodzi już tylko o to, by nie pozostawać w tyle za konkurencją, ale utrzymać się na trudnym rynku aplikacji społecznościowych.

źródło: Twitter przez Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona