Twitch startuje ze swoim własnym Twitterem. Proszę Państwa - oto Pulse 16

Twitch startuje ze swoim własnym Twitterem. Proszę Państwa – oto Pulse

Twitch stara się rozwijać, a przynajmniej utrzymać w swoim królestwie transmitowania na żywo rozgrywek z gier. Po tym, jak firma ogłosiła, że będzie sprzedawać gry drogą elektroniczną, tak jak Steam, nadeszła inna nowość: na scenie portali społecznościowych – pojawił się Pulse.

Pulse będzie agregować posty od wszystkich broadcasterów, których obserwujemy na Twitchu. W postaci jednego strumienia treści zobaczymy każdy wpis, który zostanie opublikowany przez interesujących nas nadawców z tej platformy. Dzięki temu nie trzeba będzie czekać na informacje od nich na Facebooku czy Twitterze.

Pierwszy kontakt z Pulse może wprowadzać pewne poczucie zagubienia, dlatego Twitch postarał się, by system wymiany informacji był możliwie bliski temu, do czego się przyzwyczailiśmy podczas korzystania z innych serwisów społecznościowych.

Feed każdego kanału jest czymś na kształt osobnej strony streamera i zawiera tylko informacje przez niego opublikowane. Z kolei na naszym koncie, otrzymamy coś w rodzaju strumienia aktywności, w którym będą pojawiać się informacje od wszystkich obserwowanych przez nas osób, i nie tylko. Tam znajdziemy też informacje, odnośnie tego, jakie aktywności aktualnie podejmują nasi znajomi.

Posty na Pulse mogą zawierać różne treści: od tekstu, przez zdjęcia, aż po filmy. Oczywiście, GIFy też da się wrzucać, tak samo jak linki do Vimeo i YouTube.

Twitch nie rzuca rękawicy największym graczom rynku serwisów społecznościowych. Jest przede wszystkim narzędziem dla streamerów i osób, które oglądają ich transmisje. Chodzi o to, żeby utrzymać aktywność widzów na wysokim poziomie. Platformie zależy na tym, żeby przekierować tę aktywność z powrotem na Twitcha – żeby jego użytkownicy nie musieli ratować się każdorazowo Twitterem czy Facebookiem.

Może to być bardzo opłacalny ruch ze strony serwisu umożliwiającego oglądanie przebiegu rozgrywek gamingowych. Utrzymanie ruchu w obrębie jednego serwisu na pewno się opłaci.

 

źródło: Slashgear, Twitch

Obserwuj nas