Twinhead Durabook U12C dla inżyniera

Twinhead Durabook U12C

Reklama

Przedstawiciel Twinhead w Polsce, firma ELMARK Automatyka, wprowadził do sprzedaży nowy model komputera przenośnego typu tablet-style U12C. Urządzenie charakteryzuje się podwyższoną odpornością na udary zewnętrzne (wstrząsy, upadki, wibracje według normy MIL-STD-810G). dzięki czemu doskonale radzi sobie podczas pracy w terenie. Dodatkowo klawiatura, touchpad i podpórka są odporne na działanie cieczy.

Sercem komputera jest procesor Intel® Core i5-540UM. Notebook może być wyposażony maksymalnie w 8GB pamięci RAM. Standardowo dane przechowywane są na dysku SATA natomiast opcjonalnie można go zamieć na dysk SSD, który dodatkowo pozwala na pracę już od -20C. Dotykowy, obracany i składany ekran LCD o przekątnej 12.1″ (1280×800 pikseli) z podświetleniem LED gwarantuje wysoki komfort pracy, także w terenie przy dużym słońcu dzięki opcji Sunlight Readable.

DURABOOK U12C wyposażony jest także w port RS-232, złącze często niezbędne przy zastosowaniach profesjonalnych. Wszystkie porty we/wy są chronione klapkami przed piaskiem i udarami zewnętrznymi.

Opcjonalny, wbudowany moduł GPS oraz modem HSDPA czynią te urządzenie jeszcze bardziej uniwersalnym i pozwalają na dostąp do danych i aplikacji wszędzie tam, gdzie do tej pory było niemożliwe lub utrudnione.

Urządzenie w Polsce będzie dostępne od września a ceny zaczynają się od 5 tysięcy zł netto.

Źródło: informacja prasowa