Twierdza: Władcy Wojny zostanie wydane w Polsce z własną edycją limitowaną!

Twierdza: Władcy Wojny to kolejna odsłona popularnej w Polsce marki Twierdza, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Choć seria na wiele lat zniknęła z radaru miłośników strategii czasu rzeczywistego, to wiele wskazuje na to, że Firefly Studios zamierza wrócić z przytupem. Co jednak najważniejsze w kontekście nowej Twierdzy – gra doczeka się pełnego, oficjalnego wydania w Polsce!

Twierdza Dalekiego Wschodu

Twierdza: Władcy Wojny (czy też z angielskiego Stronghold: Warlords) zabierze nas na Daleki Wschód, a akcja będzie toczyć się między III wiekiem przed naszą erą, a XIII wiekiem naszej ery. Spotkamy się zatem z cesarskimi Chinami, koczownikami z Mongolii czy japońskimi szogunami. Nadal jednak będzie to strategia czasu rzeczywistego, która dalej będzie trzymała się swoich korzeni – symulowania budowy oraz zarządzania zamkiem. Będzie walka, będzie dbanie o ekonomię oraz aspekt społeczny związany z zarządzaniem mieszkańcami, czyli innymi słowy – wszystko to, do czego Twierdza nas przyzwyczaiła.

Sporą nowością w tej odsłonie będzie sztuka dyplomacji. Odwiedzane przez nas terytoria będą zamieszkiwane przez różnych władców, sterowanych przez sztuczną inteligencję. Żeby osiągnąć nasze cele, będziemy musieli ich „przekonać” do naszej misji, by ostatecznie móc wykorzystać ich mocne strony do podboju innych ziem. Każdy z władców będzie miał unikatowe zdolności, które pomogą zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

Zrzut ekranu z gry Twierdza: Władcy Wojny

Twierdza: Władcy Wojny w Polsce

Dystrybucją Twierdza: Władcy Wojny w Polsce zajmie się Cenega. Gra doczeka się pełnej, polskiej lokalizacji (włącznie z dźwiękiem, choć obsada nie jest jeszcze znana), za którą będzie odpowiedzialny globalny wydawca tytułu. Premiera wyznaczona została na 29 września 2020 roku, tylko w wersji komputery osobiste.

Co więcej, Twierdza: Władcy Wojny doczeka się własnej premierowej edycji limitowanej, która będzie zawierać kilka dodatków. Wydanie będzie dostępne do wyczerpania nakładu i przy zachowaniu standardowej ceny, czyli około 140 złotych. Zawartość edycji limitowanej prezentuje się następująco:

  • Gra na płycie DVD
  • Unikatowy artbook w twardej oprawie
  • Soundtrack na CD-Audio oraz w wersji cyfrowej zawierający oryginalną ścieżkę dźwiękową z gry
  • Film „Making of…” w wersji cyfrowej
  • Dodatkowo bonus dla osób, które zamówię grę przed premierą – gra Twierdza HD w wersji cyfrowej.

Pamiętacie jeszcze kultową Twierdzę? Jakie posiadacie wspomnienia związane z tą marką? Czekacie na nową odsłonę?