Tweet Tray to prosta aplikacja, która pozwala na wysłanie tweeta bez używania przeglądarki

Na jednym z zagranicznych portali technologicznych przeczytałem o aplikacji Tweet Tray. Zainstalowałem ją i bardzo mi się spodobała, więc uznałem, że warto się nią z Wami podzielić.

Reklama

Czym jest Tweet Tray? To prosta aplikacja, która pozwala na napisanie i wysłanie tweeta z poziomu paska zadań w komputerze.

Jak zainstalować Tweet Tray?

To bardzo proste. Wystarczy wejść na >tę stronę< i pobrać odpowiedni plik instalacyjny. Dla Ubuntu i innych systemów bazujących na Debianie będzie to plik z rozszerzeniem .deb, natomiast dla Windowsa ten z końcówką .exe.

Po zainstalowaniu aplikacji należy zalogować się na swoje konto w serwisie Twitter i tyle. Program jest gotowy do użytku.

Tak, jak widzicie, jest to prosta aplikacja, która pozwala tylko na sporządzenie i wysłanie tweeta. W ustawieniach programu znajdziemy kilka pozycji, w tym włącznik trybu nocnego oraz autostartu podczas uruchamiania komputera. Możemy również z tego miejsca wylogować się z konta.

Podczas pisania wiadomości dookoła naszego zdjęcia profilowego będzie się tworzyć okrąg (czyli licznik znaków), który na początku pisania jest zielony, następnie robi się pomarańczowy. Gdy zostaną nam już ostatnie z 280 znaków do wpisania barwa zmieni się na czerwoną.

Tak, jak pisałem wcześniej, Tweet Tray to bardzo prosta aplikacja, której właśnie prostota jest największą zaletą. Na plus należy zaliczyć również to, że jest ona dostępna na wiele różnych systemów operacyjnych, w tym m.in. na Windowsa, z którego korzystają setki milionów użytkowników na całym świecie.

Źródło: OMG!Ubuntu