fot. Pixabay

TVP będzie od teraz mogła pokazywać skoki narciarskie również w internecie, nie tylko w telewizji

Skoki narciarskie to – zaraz obok piłki nożnej – nasz sport narodowy. W sezonie przed telewizorami zasiadają miliony Polaków, aby obejrzeć, jak skaczą nasi zawodnicy. Teraz wyczyny naszych rodaków będzie można jednak oglądać również w internecie, ponieważ Telewizja Polska uzyskała stosowną licencję na transmisję zawodów w sieci.

TVP poinformowała, że na mocy nowej umowy z Eurosportem, będzie mogła transmitować konkursy, powtórki i fragmenty skoków nie tylko na antenach TVP1 i TVP2, ale również na kanałach TVP Sport i TVP Info oraz – po raz pierwszy w historii – także w internecie. Dzięki temu ostatniemu fani skoków narciarskich nie będą musieli koniecznie siedzieć przed telewizorem, ponieważ obejrzą wyczyny polskich (i nie tylko) skoczków też w sieci. Bez wątpienia wiele osób ucieszy ta nowa możliwość.

Reklama

Telewizja Polska nabyła również prawa do emisji powtórek całych konkursów oraz fragmentów skoków na antenach TVP Sport i TVP Info. Nowe możliwości z pewnością przydadzą się w programie informacyjnym, który do tej pory w ogóle nie mógł pokazywać tego typu treści. Jak deklaruje prezes TVP, Jacek Kurski, dzięki nowemu porozumieniu z Eurosportem, znacznie więcej osób będzie mogło śledzić tę dyscyplinę sportu. Co więcej, dla prezesa był to punkt honoru, aby dać mieszkańcom Polski taką możliwość.

Umowa z Eurosportem nie obejmuje jednak praw do emisji serii kwalifikacyjnych do wydarzeń rozgrywanych poza Polską, tj. Pucharu Świata i Letniego Grand Prix w skokach narciarskich oraz mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Od 2018 do 2021 roku Telewizja Polska może natomiast transmitować zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich (po dwadzieścia wybranych zawodów kobiet i mężczyzn w każdym z trzech sezonów) oraz wybrane konkurencje mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym (skoki i biegi narciarskie).

Źródło: WirtualneMedia