TV Connect od Archosa zamieni Twój telewizor w centrum rozrywki [AKTUALIZACJA]

Tuż przed targami CES 2013 kolejni producenci uchylają rąbka tajemnicy na temat ich nowych urządzeń. Francuska firma Archos tym razem przedstawiła pierwsze szczegóły dotyczące urządzenia noszącego nazwę TV Connect. Zapowiada się ono niezwykle ciekawie – sami zobaczcie.

Sprzęt ten to kolejny pomysł na przekształcenie domowego telewizora w pełną gębą centrum rozrywki i multimediów. W tym przypadku jednak trzeba przyznać, że twórcy postarali się, bowiem dzieło Archosa posiada bardzo interesujące funkcje służące do komunikacji z użytkownikiem. Do zestawu dołączony jest pilot TV Touch, wyposażony w klawiaturę QWERTY, 2 gałki, przyciski kontrolera do gier i obsługujący funkcje myszki, czy też powiększania obrazu. Czyni to urządzenie bardzo wielofunkcyjnym: możemy dzięki temu oglądać filmy i zdjęcia, pisać meile czy rozmawiać na komunikatorze, a także bardzo wygodnie grać w gry w wysokiej jakości.

Reklama

Urządzenie działa na procesorze, ale który określony jest jako „wielordzeniowy” – jego taktowanie to 1,5 GHz. Oprócz tego mamy do dyspozycji 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej pamięci (którą prawdopodobnie można rozszerzyć) i Androida 4.1 JellyBean. Używać możemy też dołączonej do całości zestawu kamerki HD, która posiada funkcje powiadamiania nas o nowych wiadomościach za pomocą diody LED. W oprogramowaniu znajdzie się aplikacja Archos Gamepad, pozwalająca dostosować sterowanie w grach nieobsługujących kontrolera. Czyż nie jest to ciekawa propozycja?

Co więcej, produkt Archosa ma kosztować zaledwie 129,99 USD, czyli mniej niż chociażby prezentowany przeze mnie CuBox Pro. Więcej informacji pojawi się zapewne w najbliższym czasie, o czym na pewno Was poinformujemy. Sam produkt w sprzedaży ma znaleźć się w lutym.

AKTUALIZACJA

Dzięki naszym Czytelnikom dotarłem do informacji, iż urządzenie to będzie pracowało na dwurdzeniowym procesorze Texas Instruments OMAP 4470 o taktowaniu 1,5 GHz z procesorem graficznym PowerVR SGX544 i CGPU Vivante dla obliczeń 2D. Na wyposażeniu znaleźć się mają równiez port USB 2.0 z funkcją host, port microUSB, WiFi 802.11 n, slot microSDHC i prawdopodobnie złącze ethernet. Wymiary urządzenia mają wynieść 235 x 105 x 34 mm. Materiały źródłowe podają jednak rozbieżne ceny – w obu przypadkach jest to 129 jednostek, jednak angielskojęzyczny portal mówi o dolarach, zaś francuskojęzyczny o Euro. Prawdy dowiemy się wkrótce.

Jeśli jesteście w posiadaniu ciekawych przecieków czy informacji o przeróżnych urządzeniach – pamiętajcie, że zawsze możecie dać mi o tym znać za pomocą wiadomości e-mail ([email protected]) – z całą pewnością postaram się napisać dla Was interesujący materiał. Tymczasem wyraźcie swoją opinię na temat pomysłu Archosa – podoba się Wam taki kombajn?

Peru i KOrkodyl – dzięki za informację ;)

Źródło, Źródło 2