Jutro ruszają eliminacje do polskiego turnieju w Rainbow Six Siege. W puli nagród aż 20 tysięcy złotych

Jeżeli jesteście miłośnikami gier, to tytuł Tom Clancy’s Rainbow Six Siege nie powinien być Wam obcy. Wśród Was na pewno znajdą się nawet tacy, którzy rewelacyjnie radzą sobie w tej strzelance i chcieliby przenieść swoją zajawkę na arenę e-sportową, a jest ku temu dobra okazja – turniej, w którym zwycięska drużyna zgarnia dziesięć tysięcy złotych.

Tak naprawdę turniej, o którym teraz mówimy, nie jest jedynym w jakim mogą się zmierzyć gracze Rainbow Six Siege – co miesiąc odbywają się nieco bardziej amatorskie rozgrywki Rookie League, w których zwycięska drużyna może zarobić 750 złotych. Dzisiaj jednak przyszedł czas na „półkę wyżej”, czyli Masters League. Są to turnieje organizowane dla najlepszych drużyn, przede wszystkim tych, które marzą o zawodowych rozgrywkach w ten tytuł. A uczestniczenie w turnieju dostarczy drużynie nie tylko dobrej zabawy, ale da szansę na zmierzenie się z najlepszymi przeciwnikami z Polski i hipotetyczną wizję na zaistnienie na międzynarodowej scenie e-sportowej. Co trzeba zrobić?

Reklama

Oczywiście są pewne warunki przystąpienia do tego turnieju, choć nie będzie trudno ich spełnić. Wystarczy mieć ukończone 16 lat i skompletować drużynę licząca od 5 do 7 osób. Co dalej? No cóż… wygrać turniej kwalifikacyjny. Pierwszy z nich odbywa się już jutro, 9 kwietnia, o godzinie 18:00, a kolejne trzy będą miały miejsce w odpowiednio jedenasty, szesnasty i osiemnasty dzień tego miesiąca.

W opisanej fazie wymienione zostanie osiem drużyn, które wezmą udział w fazie zasadnicznej Masters League – ta odbywać się będzie między 24 kwietnia a 29 maja. Tutaj sprawy powoli nabierają poważnego rytmu – rozgrywki będą transmitowane na oficjalnym polskim Twitchu Rainbow Six. Aż wreszcie nadejdzie czas na grande finale – 8 i 9 czerwca w Studiu Polsat w Warszawie zmierzą się najlepsi z najlepszych. A po co to wszystko? Ano po to, że pula nagród wynosi 20 tysięcy złotych, z czego połowę zgarnia zwycięska drużyna. Na samym końcu dodam jeszcze, ze zapisy trwają do jutra, godziny 17:50 (check-in jutro o 17:30), a w momencie publikacji tego wpisu na 64 dostępne miejsca, zajęte jest tylko dziesięć. To co, jesteście chętni na małą rywalizację?

źródło: informacja prasowa Rainbow Six Siege