Trzysta tysięcy aplikacji w Windows Store

Trzysta tysięcy aplikacji w Windows Store

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft poinformował, że w Windows Store znajduje się już trzysta tysięcy aplikacji.

Microsoft już od dłuższego czasu dąży do tego, aby w ich markecie była ilość produktów porównywalna do App Store, czy Google Play, ale jeszcze wiele wiosen minie, zanim tak będzie. Jednak trzeba przyznać, że firma bardzo się o to stara. Dowiedzieliśmy się teraz, że w Windows Store przez rok pojawiło się sto tysięcy nowych tytułów. Obecnie znajdziemy tutaj trzysta tysięcy pozycji.

Tabletowo.pl Trzysta tysięcy aplikacji w Windows Store Aplikacje Microsoft Windows

Jest to wynik bardzo dobry, lecz niewystarczający, aby przejąć pozycję lidera na rynku. W sklepie Apple znajduje się obecnie 1,2 miliona aplikacji, a w Google Play ponad milion. Oznacza to, że firma z Redmond będzie musiała jeszcze bardziej zachęcić deweloperów do tworzenia aplikacji na Windowsa.

„Obecnie w Windows Store posiadamy 300 tysięcy aplikacji na Windows Phone, ale liczba ta stale rośnie … Od ubiegłego roku liczba aktywnych deweloperów wzrosła o 50 procent.” ~ Rzecznik Microsoftu

Osobiście trzymam kciuki, aby w Windows Store była porównywalna ilość aplikacji, co w Google Play, czy App Store. Dzięki temu użytkownicy systemu od Microsoftu będą mieli większy dostęp do gier i programów znanych z Androida i iOS. Jednak tak naprawdę nie zależy to od twórcy systemu, lecz od twórców aplikacji.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona