Trzy tablety od Enso: zenPad 2, zenPad 3 i zenPad 4

Enso zenPad 2

Pod koniec marca bieżącego roku na półkach sklepowych pojawił się tablet zenPad. Jak się okazuje, nie było to pierwsze i ostatnie urządzenie tego typu wyprodukowane przez firmę Enso. Ostatnio swoją premierę miały kolejne modele o monotonnych nazwach: zenPad 2, zenPad 3 i zenPad 4.

Pierwszy z zaprezentowanych tabletów został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz rezystancyjny o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 3G, WiFi, slot kart microSD oraz akcelerometr. Jego sercem jest procesor Marvell PXó03 Xscale o zegarze 624MHz z 128MB RAM.

Na pokładzie modelu nie zabrakło także modułu GPS, 3,5 mm wyjścia słuchawkowego, portu microUSB oraz baterii pozwalającej na 4,5 godziny pracy. Sprzęt działa pod kontrolą Androida 1.5, jednak aktualizacja do 2.1 ma być wkrótce dostępna. Cena zenPad 2 to 219 dolarów.


zenPad 3, czyli kolejne z urządzeń, posiada praktycznie identyczną specyfikację techniczną, jak wyżej opisany poprzednik. Jedyną różnicą jest wielkość dotykowego ekranu. W zenPad 3 ma on 7-cali. Cena urządzenia to 249 dolarów.

Ostatnim tabletem jest najtańszy ze wszystkich trzech zenPad 4. Ciekawostką może być fakt, że mimo tego, iż jest najtańszy – jego dane techniczne są najlepsze. Spójrzcie, co oferuje nam kolejny klon Apple iPada.

zenPad 4 może się pochwalić rezystancyjnym ekranem dotykowym o przekątnej 10,2-cali, wyświetlającym obraz w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w procesor Cortex A8 o częstotliwości taktowania 1GHz z 256MB RAM i 2GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. Akcelerometr, WiFi i bateria o pojemności 2400 mAh, pozwalająca na używanie sprzętu przez 5-7 godzin to pozostałe dane techniczne modelu.

Nie wiadomo czy tablety od Enso pojawią się w sprzedaży w Polsce.

Źródło