Trzy części cyklu Blackwell trafiły jednocześnie do App Store

Firma Wadjet Eye Games znana jest fanom głównie za sprawą przygodówek typu Point & Click stylizowanych na produkcje z początku lat dziewięćdziesiątych. W zeszłym roku zaczęła ona przenosić wybrane tytuły ze swojego katalogu na platformy mobilne. Po całkiem ciepłym przyjęciu przez graczy takich pozycji jak Gemini Rue i The Shivah przyszła pora na jedną z najpopularniejszych serii w historii nowojorskiego studia.

Reklama

Mowa tu oczywiście o cyklu gier traktujących o przygodach Rosy Blackwell (i jej rodziny), młodej dziewczyny która pewnego pechowego dnia odkrywa, że w spadku po ciotce otrzymała nie tylko zdolność rozmawiania ze zmarłymi, ale też ducha opiekuna pochodzącego z lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Jak łatwo się domyślić, nietypowy duet zostanie dość szybko zmuszony do rozwiązania serii zagadek i, jak to zwykle bywa gdy w grę wchodzą moce nadprzyrodzone, odesłania kilku zagubionych dusz na tamten świat. Ponieważ wydawcy uznali najwyraźniej, że powściągliwość to coś co przytrafia się innym, do App Store trafiły dziś jednocześnie trzy pierwsze gry z serii, czyli Legacy, Unbound i Convergence. Pozostałe dwie – Deception i Epiphany – powinny pojawić się w App Store jeszcze przed końcem tego roku. Wydawca zapewnia, że wersja na Androida również znajduje się w planach na najbliższą przyszłość, jednak nie zdradza co do niej żadnych szczegółów.

Pierwsza część serii Blackwell dostępna jest do nabycia w App Store za 1,79 euro, podczas gdy za dwie następne przyjdzie nam zapłacić 2,69 euro.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id886212870″ size=”large” newtab=”on”]App Store (Legacy)[/button] [button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/blackwell-2-unbound/id888936471″ size=”large” newtab=”on”]App Store (Unbound)[/button]

 [button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/blackwell-3-convergence/id887173166″ size=”large” newtab=”on”]App Store (Convergence)[/button]