PlayStation ucharted

Ostatnie miesiące trybu wieloosobowego w The Last of Us, Uncharted 2 i 3 na PlayStation 3

Firma Naughty Dog za pośrednictwem Twittera poinformowała, że tryby multiplayer z gier The Last of Us, a także drugiej i trzeciej części Uncharted zostaną wkrótce wyłączone. Tyczy się to tylko wersji gier z PlayStation 3 – odświeżone części Uncharted i The Last of Us z PlayStation 4 nadal będą oferować tryb wieloosobowy.

Po 10 latach zostaną wyłączone serwery jednych z największych hitów PlayStation ostatnich lat. Zarówno druga, jak i trzecia część przygód Nathana Drake’a wraz z The Last of Us zostaną pozbawione możliwości zabawy w trybie wieloosobowym — tyczy się to wydań na konsole PlayStation 3.

Najpewniej większość z was zna te gry głównie za sprawą świetnych kampanii fabularnych dla pojedynczego gracza. Warto jednak pamiętać, że produkcje te oferowały również tryb multiplayer. W szczególności dobrze wspominam ten z The Last of Us, który miał wiele oryginalnych mechanik i był niezwykle grywalny. Wyłączenie serwerów nastąpi 3 września 2019 roku.

Na pocieszenie Naughty Dog postanowiło bezpłatnie udostępnić wszystkie sieciowe dodatki zarówno do The Last of Us, jak i do drugiej i trzeciej części Uncharted. Poniżej znajdziecie linki do odpowiednich stron w sklepie PS Store:

A czy Wy posiadacie jakieś miłe wspomnienia z trybu wieloosobowego z The Last of Us, Uncharted 2 i 3? A może nadal w nie gracie na swoich PlayStation 3? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter, Naughty Dog