Tryb split-screen od teraz współpracuje z androidowymi aplikacjami na Chrome OS 17

Tryb split-screen od teraz współpracuje z androidowymi aplikacjami na Chrome OS

Google prężnie rozwija system Chrome OS. Już jakiś czas temu użytkownicy dostali możliwość uruchomienia dwóch aplikacji na podzielonym ekranie. Niestety, nie dotyczyło to programów, które zostały stworzone na Androida. To się jednak teraz zmienia.

Tryb split-screen znacznie ułatwił pracę z komputera z systemem Chrome OS, zwłaszcza, gdy użytkownik chciał z niego korzystać jak z tabletu. Niestety, aplikacje z Androida włączane na tym oprogramowaniu nie chciały współpracować z tą funkcją. Na szczęście w najnowszej wersji Chrome OS Canary zostało to zmienione.

Split-screen pozwala na wygodne użytkowanie androidowych aplikacji na dużym ekranie. Funkcja ta staje się pomocna zwłaszcza wtedy, gdy zamiast z myszki i klawiatury korzystamy z ekranu dotykowego. Co ciekawe, możemy mieć jednocześnie uruchomiony natywny program z Chrome OS z androidową aplikacją. To, jak to działa na Chrome OS możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Aby móc już teraz skorzystać z tego trybu należy mieć najnowszą wersję systemu Chrome OS Canary oraz włączoną funkcję enable-tablet-splitview w ustawieniach. Pamiętajcie o tym, że tryb ten aktualnie jest w fazie testowej i nie nadaje się do korzystania na co dzień. Musi minąć jeszcze trochę czasu aż deweloperzy dopracują ten aspekt, dzięki czemu będzie mógł on pojawić się w stabilnej wersji Chrome OS.

Wielu z Was zauważa, że Chrome OS może okazać się dobrym systemem na tabletach. Ciężko z Wami się nie zgodzić, bowiem Android na tych sprzętach nie różnił się od tego, co mogliśmy zobaczyć na smartfonach. A czy ktoś z Was korzysta z Chrome OS bądź z CloudReady? Dajcie znać w komentarzach :).

Źródło: Android Police