Tryb Prywatny w Galaxy Tab S oraz na innych tabletach z Androidem | Tabletowo.pl

Tryb Prywatny w Galaxy Tab S oraz na innych tabletach z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Zapewne każdy z nas spotkał się z sytuacją, gdy ktoś pilnie potrzebował skorzystać z naszego tabletu w jakimś celu. Nie zawsze mamy wtedy możliwość, by bez przerwy pilnować, żeby osoba ta nie zobaczyła tego, czego nie powinna – na przykład naszych prywatnych zdjęć w galerii. Na szczęście są sposoby, by szybko i skutecznie ukryć wrażliwą zawartość naszego tabletu.

Z pierwszego sposobu skorzystamy jedynie na tabletach z serii Galaxy Tab Pro od Samsunga – firmy będącej prawdopodobnie na pierwszym miejscu we „wzbogacaniu” systemu w przydatne, lecz czasem także zupełnie zbędne dodatki. Zapewniam jednak, że Samsungowy tryb prywatny należy jednak do tych przydatnych. Działa on analogicznie także na flagowych smartfonach od tego producenta: Galaxy S5, Galaxy Alpha i Galaxy Note 4.

2014-11-02 15.41.10

Aby skonfigurować tryb prywatny wybieramy jego ikonkę z listy skrótów na panelu powiadomień.

2014-11-02 15.41.25

Z kolejnego ekranu dowiadujemy się, że tryb prywatny jest dostępny dla aplikacji: galeria, wideo, muzyka, a także eksplorator plików.

2014-11-02 15.41.47

Następnie wybieramy metodę odblokowania trybu prywatnego, by osoba postronna nie mogła sama go wyłączyć.

Tryb prywatny jest już skonfigurowany, pozostało nam wybranie plików, którymi nie chcemy dzielić się z innymi.

Aby to zrobić włączamy tryb prywatny i udajemy się do galerii lub menedżera plików.

2014-11-02 15.45.20

Zaznaczamy tam pliki, które chcemy ukryć i wybieramy opcję „Przenieś do Prywatnych”.

Gotowe. Po wyłączeniu trybu prywatnego przestaną być one widoczne.

2014-11-02 15.44.19

O tym, czy tryb prywatny jest włączony informuje nas ikonka w lewym górnym rogu, oraz podświetlony tryb prywatny w panelu powiadomień.

Jeśli posiadamy tablet z Androidem od innego producenta niż Samsung, możemy skorzystać z poniższego sposobu na ukrycie naszych plików z galerii i menadżera plików.

Po pierwsze pobieramy menedżer plików, który pozwoli nam na wyświetlenie ukrytych folderów – na przykład ES File Explorer.

2014-11-02 17.08.53

Cały sposób polega na przeniesieniu prywatnych plików do folderu utworzonego specjalnie do tego celu – jego nazwa powinna zaczynać się od kropki, reszta nazwy nie ma znaczenia. Postawienie kropki przed nazwą folderu powoduje, że aplikacje przestają go wykrywać. Oznacza to, że pliki ukryte w tym folderze przestaną pojawiać się w galerii, odtwarzaczu muzyki itd.

2014-11-02 17.08.22

Aby wyświetlić zawartość folderu musimy zaznaczyć opcję „Pokaż ukryte pliki” w opcjach ES eksploratora.

Jeśli chcemy, by pliki były ponownie wykrywane musimy jedynie przenieść je z naszego ukrytego folderu w inne miejsce.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona