Tryb poufny dostępny jest od teraz również w aplikacji Gmaila na urządzenia mobilne - Tabletowo.pl

Tryb poufny dostępny jest od teraz również w aplikacji Gmaila na urządzenia mobilne

Dołącz do dyskusji 0

Google stale ulepsza Gmaila i dodaje do niego nowe funkcje. W kwietniu koncern z Mountain View gruntownie go przebudował, a wśród nowości pojawił się m.in. tryb poufny. Teraz został on udostępniony również w aplikacji na urządzenia mobilne.

Zasada działania trybu poufnego jest podobna do snapów, które znikają po określonym czasie. Wysyłający e-maila ma możliwość ustalenia, po jakim czasie wiadomość zostanie usunięta ze skrzynki odbiorcy. Ten ostatni nie może przesłać takiego mejla dalej, skopiować go, wydrukować, ani też pobrać. Dodatkowym zabezpieczeniem jest (ewentualna) konieczność podania kodu z SMS-a, aby uzyskać dostęp do treści e-maila.

Wysyłający w każdej chwili może także cofnąć dostęp odbiorcy do przesłanej wiadomości. Tryb poufny nie jest jednak aktualnie dostępny dla klientów, korzystających z płatnego pakietu G Suite.

Google jednocześnie zastrzega, że tryb poufny nie chroni przed robieniem zrzutów oraz zdjęć ekranu mejla i załączników. To samo dotyczy sytuacji, jeśli odbiorca ma zainstalowane na urządzeniu złośliwe oprogramowanie – w takiej sytuacji wiadomość i/lub załączniki mogą zostać skopiowane i przesłane dalej do osób, które nie powinny mieć do nich dostępu.

Google przy okazji informuje, że tryb poufny nie jest dostępny w klasycznej wersji Gmaila w przeglądarce – trzeba korzystać z nowego widoku. Wysłana wiadomość może być ważna przez jeden dzień, jeden tydzień, jeden miesiąc, trzy miesiące lub pięć lat. Wszystkie informacje na temat trybu poufnego zainteresowani znajdą na >stronie wsparcia Google<.

Polecamy również:

Sztuczna Inteligencja sama stwierdzi, o którym nowym e-mailu w aplikacji Gmail powinna Cię powiadomić

Źródło: @gmail, Googlexda-developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona