fot. Google

Tryb Night Sight trafi do wszystkich Pixeli, również tych starszych. Ich właściciele będą bardzo zadowoleni

Linia smartfonów Google Pixel nie jest jakaś strasznie stara, ponieważ w tym roku zobaczyliśmy dopiero trzecią generację tych urządzeń. Taki czas wystarczył jednak, by smartfony te wyrobiły sobie opinię sprzętów ze znakomitymi możliwościami fotograficznymi. Pixel 3 może teraz pochwalić się świetnym trybem nocnym Night Sight – i trafi on także do poprzednich generacji telefonów od Google.

Night Sight nie było podkreślane na premierowej konferencji Pixela 3, ponieważ zaawansowany tryb nocny nie był gotowy na październikową inaugurację. Pojawił się on jednak teraz, oferując trzeciej generacji Pixeli robienie zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, z wręcz niespotykanymi dotąd efektami.

Po lewej iPhone XS w trybie SmartHDR, po prawej Pixel 3 w trybie Night Sight

Night Sight będzie dystrybuowane jako aktualizacja Aparatu Google. Firma jest zdania, że tryb ten najlepiej zadziała na Pixelach 3 i 3 XL, ponieważ oparty na uczeniu maszynowym regulator poziomów bieli został stworzony specjalnie dla obecnej generacji Pixeli, więc w przypadku starszych smartfonów od Google może być mniej dokładny.

Jak dotąd, wszyscy używający trybu Night Sight są zaskoczeni, ile Google udało się osiągnąć za pomocą pracy nad oprogramowaniem aparatu w smartfonie. Dzięki temu Pixele mają szansę jeszcze bardziej wyróżnić się na tle innych topowych smartfonów. Pixelom trzeciej generacji taka opinia bardzo się przyda, bo ostatnio flagowce Google nie mają najlepszej prasy.

 

źródło: Google, Android Authority