Trwają prace nad nowym Samsungiem z Tizenem | Tabletowo.pl

Trwają prace nad nowym Samsungiem z Tizenem

Dołącz do dyskusji 0

Samsung to nie tylko Android. Koreański producent od dłuższego czasu, cały czas robiąc postępy, pracuje nad kolejnymi wersjami smartfonów z własnym systemem operacyjnym Tizen. Według najnowszych informacji następca Samsung Z1 jest już w drodze.

Samsung Z1 był pierwszym sensownym smartfonem z alternatywnym dla Androida systemem Tizen. Nie zyskał sobie wielkiej popularności, ale też producent specjalnie nie promował tego telefonu, skupiając się chyba bardziej na wykorzystywaniu Tizena jako karty przetargowej w utarczkach z Google. Z drugiej strony, cały czas trwają prace nad rozwojem tego mobilnego systemu o długiej i pogmatwanej historii.

Tizen nie jest autorskim pomysłem Samsunga, ale odkupionym MeeGo – pomysłem na alternatywę dla iOS i Androida, który jakiś czas temu rozwijał m.in. Intel. Po początkowych zapowiedziach Samsunga, że ten będzie poważnie rozwijał tę platformę, wszystko przycichło. Od tego czasu prace nad Tizenem i dedykowanymi mu telefonami trwają, ale niewiele z tego wynika.

Według najnowszych informacji koreański producent pracuje właśnie nad następcą Samsung Z1 oraz Z3. Nie jest jeszcze znana nazwa smartfonu z Tizenem, poznaliśmy jedynie jego kodową nazwę – SM-Z150. Być może smartfon będzie nosił nazwę Samsung Z5 i będzie następcą lepiej wyposażonego Z3. Tak samo jak poprzednicy, również najnowszy telefon z alternatywą dla Androida będzie miał ekran AMOLED.

Jestem bardzo ciekaw, jak dalej potoczy się historia Tizena. Gdyby Samsung poważnie przyłożył się do rozwoju tej platformy, mogłaby ona być ciekawą alternatywą dla duopolu, jaki obecnie obserwujemy na rynku smartfonów. Windows Phone Mobile jak na razie nie wydaje się, by mógł zwiększyć udziały w rynku. Może Tizen zmieni coś wśród smartfonów?

źródło: GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona