NuAns Neo Reloaded

Trwa zbiórka pieniędzy na NuAns Neo z Androidem. Bo wersja z Windows 10 Mobile się nie przyjęła

Wchodzenie na rynek smartfonów już samo w sobie jest ryzykowne, ponieważ aktualnie jest on w większości nasycony i trudno się przebić świeżakowi do świadomości masowego klienta. Zadanie jest tym trudniejsze, jeżeli ktoś wyskakuje z urządzeniem, pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Mobile. Wtedy jest tylko pod górkę. Przekonała się o tym japońska marka NuAns. Jej model Neo z mobilnymi okienkami poniósł sromotną porażkę. Dlatego teraz firma próbuje ponownie nim zainteresować użytkowników, z tym, że sprzęt – zamiast W10M – ma teraz Androida.

W międzyczasie zmieniła się także w dużej części pozostała specyfikacja techniczna. NuAns Neo ma teraz 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920; ppi=424), ośmiordzeniowy (8 x ARM Cortex-A53, 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 625 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 506, 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 1TB.

Reklama

NuAns Neo wyposażono także w 13 Mpix aparat główny z f/2.0, kamerkę 8 Mpix z f/2.2 na przodzie i czytnik linii papilarnych. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat. Akumulator, który zasila urządzenie, ma pojemność 3450 mAh i wspiera szybkie ładowanie QuickCharge 3.0 (proces uzupełniania energii odbywa się poprzez złącze USB Typu C).

Całość ma wymiary 141x74x11 mm i waży 150 gramów. Co ciekawe, NuAns Neo jest również odporny na zapylenie i zachlapanie – producent chwali się normą IP54 (ale całkowitego zanurzenia w wodzie raczej nie przetrwa, więc lepiej tego nie robić).

Ogromną zaletą i głównym tzw. selling point NuAns Neo są dwuczęściowe, wymienne plecki. Liczba kombinacji jest skończona, ale jednocześnie naprawdę duża. Jak to wygląda w praktyce, możecie zobaczyć na poniższym filmie promocyjnym.

Aktualnie trwa zbiórka na Indiegogo. Projekt zostanie ufundowany, pod warunkiem, że twórcy uzbierają 370 tysięcy dolarów. Ceny smartfona zaczynają się od 355 dolarów (choć tu klient nie otrzymuje ani jednej klapki, a jedynie jedną, jednolitą i przezroczystą; ale za 5 dolarów więcej już tak, jeden zestaw lub flip cover). Więcej szczegółów znajdziecie w linku źródłowym.

Źródło: Indiegogo