Trwa awaria Revoluta (aktualizacja)

Revolut ma już ponad 3 miliony użytkowników na całym świecie, z czego ponad 250 tysięcy w samej Polsce (dane z listopada ubiegłego roku). Nic zatem dziwnego, że w internecie można aktualnie znaleźć całą masę komentarzy o niedziałającej usłudze. Trwa bowiem awaria Revoluta, która, choć miała potrwać zaledwie chwilę, trwa już kilka godzin.

Awarie aplikacji zdarzają się wszystkim większym firmom. Najbardziej jednak – tu się chyba ze mną zgodzicie – dotykają nas te, które uniemożliwiają nam kontakt z najbliższymi (przez choćby Messenger) czy powodują czasową utratę dostępu do naszych środków (aplikacje bankowe czy właśnie Revolut). Aktualnie Revolut przeżywa nawałnicę komentarzy użytkowników pytających dlaczego Revolut nie działa.

Jeśli korzystacie z Revoluta, spróbujcie zalogować się do aplikacji. Cóż, próba może okazać się nieudana – nie tylko u Was, ale u większości użytkowników usługi, ponieważ aplikacja zalicza globalną awarię. Dodatkowo nie działają powiadomienia push, po transakcjach nie zmienia się stan środków na koncie, a niektórzy użytkownicy mają problemy z doładowaniem Revoluta.

Najważniejszy jest fakt, że płatności kartą, jak twierdzi Revolut, powinny działać, choć jeszcze kilka godzin temu stanowisko w tej kwestii było zgoła odmienne.

Najbardziej w całej sytuacji może irytować brak informacji opublikowanej przez Revoluta w głównych portalach społecznościowych – na Facebooku i Twitterze czy także na stronie usługi. Awaria trwa już jakiś czas, więc stosowna wiadomość – moim zdaniem – powinna się w tych miejscach pojawić, by zmniejszyć zaniepokojenie użytkowników.

Od dłuższej chwili obserwuję bowiem na Twitterze odpowiedzi publikowane przez administratorów konta Revolut. Od samego początku awarii stanowisko jest niezmienne: “mamy problemy techniczne, pracujemy nad ich usunięciem”. Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwanie na usunięcie usterki odpowiadającej za tę awarię.

Tymczasem dajcie znać czy odczuliście dziś tę awarię na własnej skórze. A może jej w ogóle nie zauważyliście?

Dzięki Grzesiu za info :)

Aktualizacja

Jak informuje PR Revoluta, usterka została usunięta i wszystko wróciło do normy ok. godz. 21.