Tim Cook zmienia swoją nazwę na Twitterze na „Tim Apple” po tym, jak Donald Trump zapomniał jego nazwiska

Pomyłki polityków są zwykle dość mocno nagłaśniane, a następnie stają się przedmiotem żartów i memów. Nie było więc szans na to, by gafa popełniona przed Donalda Trumpa nie stała się popularna w internecie. Co lepsze – Tim Cook, którego nazwiska zapomniał prezydent USA, wykorzystał to chyba w najlepszy możliwy sposób.

Podczas konferencji American Workforce Policy Advisory Board, prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, siedział bezpośrednio obok Tima Cooka, szefa Apple. Trump, zwracając się do niego, zapomniał jego nazwiska, więc nazwał go… Timem Apple:

Reklama

„Ludzie tacy, jak Tim – rozszerzacie swoją działalność i robicie rzeczy, które chciałem, żebyście robili od samego początku. Mówiłem 'Tim, musisz zacząć robić to na miejscu', a ty naprawdę sporo inwestujesz w nasz kraj. Bardzo to doceniamy, Tim Apple”

Tim Cook musiał uznać tę pomyłkę za zabawną, skoro niecały dzień później zmienił swoją nazwę na Twitterze na „Tim Apple”, gdzie po po imieniu widoczne jest (albo i nie) logo firmy, której jest prezesem. Logo Apple widzą tylko użytkownicy macOS i iOS, bo symbol tej firmy nie jest umieszczony w alfabecie znaków Unicode. Stąd posiadacze sprzętów z Windowsem i Androidem po imieniu Tima widzą tylko pusty kwadracik.

Tak wygląda profil Tima Cooka na iOS…

 

…a tak na Windowsie

Cook wykorzystał więc pomyłkę Donalda Trumpa i przekształcił w narzędzie Real Time Marketingu, podsycając zainteresowanie wydarzeniem. Do tej pory i tak powstała już cała masa żartów wokół gafy prezydenta USA. Nie sądziłem tylko, że Tim Cook też jest niezłym memiarzem.

źródło: The Verge, Tech2