TrekStor SurfTab xintron i 7.0 to pierwszy tablet stworzony według zaleceń IRDA

TrekStor SurfTab xintron i 7.0 to pierwszy tablet stworzony według zaleceń IRDA

Dołącz do dyskusji 0

Dwa miesiące temu Intel zaprezentował Intel Reference Design for Android (IRDA), czyli spis podzespołów zalecanych do użycia przy produkcji urządzeń z ich procesorami. Dzięki temu Intel zapewnia, że dwa tygodnie po udostępnieniu przez Google aktualizacji, będzie ona gotowa dla produktów przygotowanych według ich zaleceń. To duży plus nie tylko dla producentów, którzy mają problem z aktualizowaniem swoich tabletów. Teraz firma TrekStor pokazała pierwszy tablet stworzony w zgodzie z tymi wytycznymi, SurfTab xintron i 7.0.

TrekStor SurfTab xintron i 7.0 to 7-calowe urządzenie, które na swoim ekranie wykonanym w technologii IPS wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za moc odpowiada tutaj oczywiście procesor Intela, a dokładniej Intel Atom Z3735G Bay Trail oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 8 GB pamięci wbudowanej, slot na karty microSDHC, 5-megapikselowy aparat główny (1,26 mpix na przednim panelu), WiFi, GPS oraz Bluetooth 4.0. Pracuje on pod kontrola Androida 4.4 KitKat, ale niedługo powinien dostać 5.0 Lollipop. Jego cena na Amazonie to 134,50 euro.

Urządzenie nie jest bardzo mocne i jedynie nazwa może nas zwalić z nóg (jak będziecie chcieli ją zapamiętać i powtórzyć), ale jeśli niedługo dostanie Androida 5.0, to będzie to ciekawy wybór. Sam pomysł IRDA bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że producenci chętnie będą z niego korzystać.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona