Transport Tycoon debiutuje w App Store i Google Play

Transport Tycoon debiutuje w App Store i Google Play 19

Transport Tycoon to kultowa już w pewnych kręgach strategia ekonomiczna, której pierwsza wersja ukazała się niemal 20 lat temu na komputerach z systemem MS-DOS. Pozwalała nam ona wcielić się w rolę kierownika imperium transportowego działającego zarówno na lądzie, morzu, jak i w powietrzu. Wysoki poziom rozbudowania i grywalności sprawił, że tytuł ten na stałe znalazł swoje miejsce w sercach wszystkich miłośników gier, w których umiejętność czytania tabelek i wykresów jest dużo ważniejsza od zdolności do szybkiego pociągania za spust.

Jej nowe, mobilne wcielenie, które trafiło niedawno do sprzedaży zarówno w wersji na iOS, jak i Android, zachowuje wszystkie najlepsze cechy oryginału, dodając przy tym kilka własnych udoskonaleń. Tym, co najbardziej rzuca się w oczy. jest poprawiona szata graficzna, dostosowana do wymagań współczesnego użytkownika ale zachowująca jednocześnie klimat oryginału. Udoskonalono również sztuczną inteligencję odpowiadającą za działania konkurencji. Zwiększono też arsenał pojazdów którymi może dysponować nasza firma. Jest ich teraz aż 150 rodzajów, w tym ultra nowoczesne samoloty i pociągi. Poprawiono też zachowanie otaczającego nas świata, wyposażając go w zmieniające się pory roku oraz nowe rodzaje terenu (co ciekawe, niektóre z 49 scenariuszy wzorowane są na realnych miejscach znajdujących się w Ameryce i Europie). Ostatnią nowością jest oczywiście przemodelowany interface, dostosowany do potrzeb urządzeń z ekranami dotykowymi.

Transport Tycoon jest grą typu premium, co oznacza, że nie znajdziemy w niej żadnych ukrytych mikropłatności. Można ją nabyć w App Store i Google Play za niecałe 25 złotych (5.99 euro).