Transistor – nowa gra twórców Bastion

Studio Supergiant Games znane jest graczom głównie za sprawą całkiem udanego Action RPG Bastion, którego tabletowa wersja spotkała się z dość dobrym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Ich kolejne dzieło, noszące tytuł Transistor, nie osiągnęło już niestety tak dużej popularności, głównie z racji na fakt, iż twórcy zdecydowali się początkowo udostępnić je wyłącznie na platformach Playstation 4 i Steam.

Wczoraj, nieco ponad rok po oficjalnej premierze, wspomniana produkcja doczekała się jednak wreszcie wersji na tablety i smartfony z systemem iOS. Fabuła gry osadzona jest w dystopijnej przyszłości i pozwala nam wcielić się w postać Red, słynnej śpiewaczki, która przypadkiem wchodzi w posiadanie tytułowego Tranzystora – potężnego miecza o nietypowych właściwościach, wśród których najważniejszą jest posiadanie własnej osobowości. Tym, co najbardziej przykuwa uwagę przy pierwszym spotkaniu z grą jest ręcznie malowana oprawa graficzna, nadająca jej unikatowy charakter. Jeśli zaś chodzi o samą mechanikę rozgrywki to twórcom gry udało się w sprytny sposób połączyć zręcznościowego Hack’n’Slash’a z turowym RPG.

Gra Transistor dostępna jest do nabycia w sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 9,99 euro. Jak na razie nic nie wskazuje na to, by tytuł ten miał w najbliższej przyszłości pojawić się również na urządzeniach z systemem Android.

[button link= „https://geo.itunes.apple.com/pl/app/transistor/id948857526?mt=8&uo=6&at=1000l3WD” class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]