nowe karty SD TRANSCEND z serii 700S (fot. TRANSCEND)

TRANSCEND wprowadza na rynek dwie nowe karty SD z serii 700S dla fotografów i kamerzystów

Większość osób zapewne zapomniała już o formacie SD, ponieważ jeśli już używa jakiegoś zewnętrznego nośnika, to jest to karta microSD. I chociaż faktem jest, że karty SD czasy największej popularności mają już za sobą, to wciąż są powszechnie stosowane przez określone grupy użytkowników. W przeciwnym razie TRANSCEND nie wypuściłby właśnie na rynek dwóch nowych propozycji z serii 700S.

Nowe karty SD tej marki skierowane są do fotografów i kamerzystów, ponieważ charakteryzują się parametrami, które powinny zaspokoić ich wysokie wymagania. Zresztą nawet sam producent informuje, że są one przeznaczone dla użytkowników zaawansowanych kamer cyfrowych i lustrzanek, a więc nie byle jakiego i nie najtańszego sprzętu.

Reklama

Nowe karty TRANSCEND dostępne będą w dwóch wersjach pojemnościowych: 32 GB i 64 GB. Nośniki charakteryzują się prędkością odczytu do 285 MB/s i zapisu do 180 MB/s. Spokojnie wystarczy to więc do nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Do tego są one też zgodne z interfejsem UHS-II w standardach U3 i V90.

TRANSCEND deklaruje również, że przywoływane tutaj karty SD wytrzymają zanurzenie w wodzie przez 30 minut na głębokości do 1 metra. Do tego są niewrażliwe na wstrząsy, promienie X i oddziaływanie elektrostatyczne oraz mogą pracować w zakresie temperatur od -25°C do 85°C, więc świetnie sprawdzą się nawet w bardziej „ekstremalnych” zastosowaniach.

TRANSCEND zapewnia też o żywotności kart na poziomie 10 000 cyklów włożenia i daje na nie 5 lat gwarancji. Oprócz tego udostępnia także oprogramowanie RecoverX do odzyskiwania danych i zarządzania nośnikami (można je pobrać bezpłatnie ze strony producenta).

Nowe karty SD TRANSCEND z serii 700S wkrótce trafią do sprzedaży w Polsce. Cenę wersji 32 GB ustalono na 139 złotych, natomiast modelu 64 GB na 269 złotych.

Źródło: informacja prasowa