fot. Transcend

Transcend ESD240C, czyli nowy i designerski zewnętrzny dysk SSD

Najważniejszym zadaniem przenośnych dysków jest po prostu ich funkcja przetrzymywania danych. Obecnie, coraz więcej producentów idzie o krok dalej i tworzy urządzenia, które również charakteryzują się przyjemną dla oka stylistyką. Dokładnie te dwa parametry spełnia nowy dysk Transcend SD240C.

Transcend ESD240C charakteryzuje się stonowaną i minimalistyczną stylistyką, która jest na tyle uniwersalna, że powinna podobać się każdemu. Warto też dodać, że obudowa jest bardzo smukła oraz wizualnie wpasowuje się w nowoczesny wygląd ultrabooków. Całość jest aluminiowa oraz kompaktowa, a same wymiary wynoszą 81,4 mm x 33,6 mm x 7,5 mm. Dodając do tego wszystkiego niską wagę, która wynosi 33 g uważam, że może to być świetna propozycja dla osób, które poszukują małego i ładnego zewnętrznego dysku.

Reklama

Urządzenie wykorzystuje kości pamięci 3D NAND TLC i oferuje odczyt danych z prędkością do 520 MB/s, a zapis maksymalnie z prędkością 460 MB/s. Dużą zaletą dla przyszłych użytkowników może być fakt, że będą oni mogli przesyłać pliki, korzystając z portu USB typu C oraz jednego z dwóch dołączonych kabli w zestawie. Pierwszy jest zakończony z obu stron końcówkami USB-C, a drugi złączami USB typu C i USB typu A. Taki zestaw sprzedażowy sprawia, że Transcend SD240C jest bardzo uniwersalnym dyskiem przenośnym.

fot. Transcend

Urządzenie występuje w trzech różnych wersjach pojemnościowych:

  • 120 GB
  • 240 GB
  • 480 GB

Należy też dodać, że najmniejsza wersja będzie oferowała mniejszą maksymalną prędkość zapisu na poziomie 400 MB/s.  Wszystkie dyski objęte są trzyletnią, ograniczoną gwarancją producenta. Chętnie użytkownicy będą mogli skorzystać z darmowej i dedykowanej aplikacji Transcend Elite, która umożliwia zarządzanie zgromadzonymi danymi czy też szyfrowaniem ich. Transcend SD240C jest fabrycznie sformatowany w systemie NTFS oraz kompatybilny z systemem Windows i Mac.

Za wersję 128 GB należy zapłacić 189 złotych, za wariant 240 GB 269 złotych, zaś za ostatnią wersję o pojemności 480 GB 439 złotych.

Źródło: informacja prasowa