Trak tPad-7122. Tani tablet z 3G i Androidem

UPDATE: Recenzja tego tabletu jest dostępna tutaj.

Nieźle wygląda, oferuje przeciętne parametry techniczne, kosztuje trochę mniej od tabletów z ofert ze światowej czołówki producentów sprzętu elektronicznego oraz ma dwuletnią gwarancję. Tak w wielkim skrócie można przedstawić najnowszy tablet firmy Trak – model tPad 7122 – który ma przyciągać do siebie przede wszystkim obecnością 3G i ceną, która będzie wynosiła 1199 złotych.

Reklama

Na uwagę zasługuje także obecność 7-calowego ekranu pojemnościowego (szkoda, że o niskiej rozdzielczości 800 x 480 pikseli), bateria mająca pracować do sześciu godzin (całkiem znośnie) oraz dostęp do Android Market – sklepu, z którego możemy pobierać i kupować aplikacje (wiele tanich tabletów tego nie oferuje). Dodatkowym atutem tabletu ma być jego waga wynosząca 392 g przy wymiarach 205 x 119 x 13 mm.

Poniżej znajdziecie specyfikację techniczną modelu Trak iPad-7122 oraz informację prasową.

Parametry techniczne:
– ekran: pojemnościowy, 7″, 800 x 480 pikseli,
– procesor: ROCKCHIP RK660MHz,
– 256 MB DDR2 RAM,
– 4 GB pamięci wewnętrznej,
– slot kart microSD,
– Android 2.1,
– aparat o nieznanej rozdzielczości,
– akcelerometr,
– odtwarzacz audio wideo,
– klient poczty,
– przeglądarka internetowa,
– galeria grafik,
– dostęp do Android Market,
– 3G (WCDMA/EVDO),
– WiFi 802.11 b/g,
– waga: 392 g,
– wymiary: 205 x 119 x 13 mm.

tPad 7122 – surfujesz gdzie tylko zapragniesz!

W ofercie Trak Electronic pojawił się właśnie kolejny, wszechstronny tablet – tPad-7122 wyposażony jest w szybki modem 3G oraz 7-calowy panoramiczny, pojemnościowy ekran dotykowy.

Najnowszy produkt wrocławskiej firmy to tablet dla tych użytkowników, którzy chcą mieć stale przy sobie niewielkie, lekkie i zawsze podłączone do Internetu urządzenie multimedialne. tPad 7122 waży zaledwie 392 g i mierzy 205 x 119 x 13 mm – zauważmy, że to gabaryty porównywalne z kieszonkowym wydaniem książki.

Mimo tego jest to w pełni funkcjonalne, wszechstronne urządzenie multimedialne – szybki procesor Rockchip 2818 wsparty układem DSP 500MHz 256 MB pamięci RAM zapewniają mu wydajność z powodzeniem wystarczającą do pracy z wymagającymi dużej „mocy” aplikacjami multimedialnymi czy odtwarzania filmów w rozdzielczości Full HD.

Nowy tPad wyposażony jest też we wbudowany modem 3G WCDMA/EVDO. Dzięki temu użytkownik może w dowolnym miejscu i momencie surfować po Internecie, sprawdzać pocztę czy korzystać z usług geolokalizacyjnych dzięki Google Maps.

Zastosowany w urządzeniu 7-calowy ekran dotykowy charakteryzuje się rozdzielczością 800 x 480 pikseli oraz technologią Multi-touch znaną z urządzeń z najwyższej półki. Na liście komponentów znajdziemy również aparat z funkcją kamery, który idealnie nadaje się do video rozmów, moduł bezprzewodowej sieci WiFi, port microUSB oraz czytnik kart pamięci microSD. Konfigurację uzupełnia akcelerometr (czujnik położenia, dzięki któremu ekran automatycznie zmienia orientację) oraz niezwykle wydajna bateria litowo jonowa, wystarczająca na 6h godzin pracy przeglądając Internet czy 50godzin czuwania.

Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 2.1 (z możliwością zaktualizowania oprogramowania). Co ważne – za sprawą Android Marketu użytkownik ma do dyspozycji tysiące najróżniejszych aplikacji, dzięki którym tablet może pełnić funkcję praktycznie dowolnego urządzenia multimedialnego (np. czytnika e-książek, albumu fotograficznego, odtwarzacza muzyki i filmów czy… przenośnej konsoli do gier).

tPad 7122 jest już dostępny na polskim rynku, w cenie 1199zł. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.trakelectronics.com

źródło: Trak

*pierwszą grafikę można powiększyć – wystarczy na nią kliknąć