Trafił do nas Basis Peak – jeden z najciekawszych zegarków i trackerów aktywności

Nadszedł moment, w którym spora część z Was może mnie znienawidzić. Tematyka Tabletowo, przez rosnącą ciągle liczbę dostępnych tabletofonów rozszerzyła się niesamowicie, a skoro piszemy o dużych smartfonach, to… nie widzę przeciwwskazań do tego, by od czasu do czasu zająć się także wszelkimi akcesoriami, które się z nimi łączą (ale wyłącznie w postaci recenzji). Mam na myśli wszelkiego rodzaju „technologie noszone”, czyli opaski, inteligentne zegarki, etc. Dziś, dość niespodziewanie (poważnie!), przywędrował do mnie Basis Peak.

Basis możecie nie kojarzyć. Jest to firma, która na początku 2014 roku została kupiona przez Intela. Od tego czasu jej produkty rozwijane są pod skrzydłami koncernu, który – co widać bardzo wyraźnie po jego poczynaniach – dostrzega przyszłość w kategorii urządzeń wearable. Basis Peak jest produktem powstałym po wspomnianym przejęciu.

Basis Peak to połączenie inteligentnego zegarka z zaawansowanym trackerem aktywności. Na niewielkim ekranie (1,25″) mogą być wyświetlane powiadomienia z telefonu (z Androidem lub iOS) o połączeniach, SMS-ach, mejlach oraz wydarzeniach z kalendarza, z kolei sam zegarek jest wyposażony przede wszystkim w miernik pulsu, akcelerometr, miernik potliwości oraz temperatury skóry (tych dwóch ostatnich jestem najbardziej ciekawa). Jest odporny na zachlapania, jego ekran chroni Gorilla Glass 3, a akumulator ma pracować nawet do czterech dni.

Bardzo ciekawie w przypadku Basis Peak brzmi monitoring aktywności i snu – zwłaszcza snu ze względu na automatyczne wykrywanie jego faz snu (łącznie z REM i snem głębokim). Co więcej, zegarek sam ma wykrywać naszą aktywność: bieganie, chodzenie, jazdę na rowerze.

Mnie osobiście interesuje przede wszystkim tak szumnie zapowiadana pomoc w robieniu małych, ale ważnych kroków, w kierunku lepszego wysypiania się i/lub robienia postępów w treningach (w moim przypadku: w bardzo nieregularnym bieganiu), dzięki analizowaniu wszystkich danych zebranych przez zegarek.

A, zapomniałabym. Basis Peak pokazuje też godzinę ;)

Jeśli macie jakieś pytania – zapraszam do komentarzy. Ja tymczasem kończę ładować zegarek, podłączam do telefonu i zaczynam przygodę z Basis Peak – jednym z najciekawszych akcesoriów tego typu na rynku. Jego sugerowana cena to 199 dolarów (informacja ze strony Basis).

basis-peak-tabletowo-rozpakowanie-01