Neffos Y5 – nowa propozycja od TP-Link ze Snapdragonem… 210

W trakcie ostatnich miesięcy miałam okazję przetestować dla Was dwa smartfony TP-Link: Neffos C5 i Neffos C5 Max. Tymczasem na targach IFA 2016 w Berlinie, które oficjalnie w sumie jeszcze nie wystartowały, firma zaprezentowała kolejną budżetową nowość. Tym razem jest to 5-calowy Neffos Y5.

Już patrząc na samą jednostkę centralną widać wyraźnie, że cena produktu nie będzie szokująca. Okazuje się bowiem, że Neffos Y5 pracuje dzięki czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 210 (MSM89090), przy współpracy z 2GB RAM. Systemem operacyjnym z kolei jest tu Android w wersji 6.0 Marshmallow.

Neffos Y5 został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, co jest rozsądnym wyborem, mając na uwadze chęć dostarczenia smartfona długo pracującego na baterii – w tym przypadku zdecydowanie tak powinno być. Smartfon cechuje się całkiem bogatym zapleczem komunikacyjnym: dual SIM, LTE, GPS, Bluetooth 4.1, nie ma jedynie NFC. Oczywiście na jego pokładzie nie zabrakło 3.5 mm jacka audio i portu microUSB.

Pamięci wewnętrznej mamy 16GB z możliwością rozszerzenia dzięki microSD. Zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu 8 Mpix i kamerki 2 Mpix, a za czas działania modelu odpowiada akumulator o pojemności zaledwie 2130 mAh. Wymiary modelu to 144 x 72 x 8,8 mm, masa: 153,5 g.

TP-Link Neffos Y5 trafi do sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i szarej. Cena nie została podana, aczkolwiek nie spodziewam się, by miała przekroczyć w Polsce 500 złotych.

źródło: phoneradar