TP-Link na MWC w Barcelonie. Są dwa nowe smartfony – Neffos X20 i X20 Pro. Oby ich cena była niska

Na targi Mobile World Congress w Barcelonie wybrali się nie tylko najwięksi producenci smartfonów, ale też tacy, którzy operują na nieco innych poziomach sprzedaży. Wśród nich znajdujemy takie firmy jak MyPhone czy TP-Link. Ten drugi wystawił na swoim stoisku dwa nowe modele telefonów.

Neffos X20 X20 Pro to bliźniacze konstrukcje smartfonów, wyposażonych w ekrany 6,26 cala. Wyświetlacze mają proporcje 19:9, a w ich górnej części znajduje się zauważalne wycięcie na przedni aparat.

Model Pro będzie dostępny w konfiguracji do 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej z możliwością jej zwiększenia za pomocą karty microSD. „Zwykły” X20 dostanie 2 GB pamięci RAM i 16 GB lub 32 GB miejsca na pliki.

Różnice pojawiają się także w zastosowanych procesorach: X20 Pro napędza MediaTek Helio P22, zaś X20 – MediaTek Helio A22.

Oba modele wyglądają jednak bardzo podobnie – zwłaszcza przez identyczne ustawienie aparatu głównego. Są to sensory 13 Mpix i 5 Mpix, z oprogramowaniem rozpoznającym scenerię (wybiera odpowiednie ustawienia względem 17 scenariuszy). Nawet baterie, zasilające podzespoły, będą miały identyczną pojemność – 4100 mAh.

W obu wypadkach systemem zarządzającym urządzeniami będzie Android 9.0 Pie, z nakładką NFUI 9.0. Dodatkową wspólną rzeczą są gradientowe obudowy i czytniki linii papilarnych. Neffos X20 będzie dostępny w kolorze czarnym, niebieskim, czerwonym i fioletowym, natomiast model X20 Pro w kolorze czarnym, niebieskim, zielonym oraz fioletowym.

Ceny nowych Neffosów nie zostały podane, ale chyba nie powinniśmy spodziewać się specjalnej drożyzny. Nie za takie konfiguracje.

Na stoisku TP-Link w czasie trwania targów MWC 2019 odwiedzający mogli zobaczyć także Neffosa P1 – smartfon z wbudowanym projektorem laserowym, zdolnym do wyświetlania na ścianie lub innej gładkiej powierzchni obrazu o przekątnej 200 cali. Znamy go z targów IFA 2018.

Neffos P1 z wbudowanym projektorem zadebiutował na IFA 2018, a razem z nim budżetowy Neffos C9

źródło: informacja prasowa, gsmmaniak