system TP-Link Deco M4 (fot. TP-Link)

System TP-Link Deco M4 zapewni stabilny transfer danych i wysokie prędkości nawet w dużym domu jednorodzinnym

Objęcie zasięgiem sieci Wi-Fi całego mieszkania czy domu wcale nie jest takim prostym zadaniem – czasami nie wystarczy po prostu podpiąć routera do sieci. Na szczęście na rynku nie brakuje urządzeń, które pozwalają korzystać z internetu w każdym zakątku domowego zacisza. Najnowsza propozycja marki TP-Link, Deco M4 z systemem Mesh, zapewni stabilny transfer danych i wysokie prędkości nawet w dużym domu jednorodzinnym.

W zestawie sprzedażowym znajdują się dwa urządzenia, które – według deklaracji producenta – pozwolą stworzyć wydajny system Wi-Fi na powierzchni nawet do 260 m². Co więcej, wykorzystują one system Mesh, dzięki któremu (na przykład) smartfon płynnie będzie przełączał się pomiędzy jednym i drugim routerem, w zależności od tego, który w danym miejscu zapewni lepsze połączenie.

Użytkownik ma tego nawet nie odczuć, w przeciwieństwie do sytuacji, kiedy jego sprzęt przełącza się pomiędzy „zwykłymi” routerami – wówczas bowiem może pojawić się krótka przerwa w dostępie do internetu czy zjawisko buforowania oglądanych materiałów. System Mesh, w który wyposażono urządzenia z serii Deco M4, pozwala tego uniknąć.

Nowość marki TP-Link zapewnia przepustowość do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz (802.11 ac/n/a) oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz (802.11 b/g/n). Każda jednostka Deco M4 oprócz tego wyposażona jest też w dwa gigabitowe porty Ethernet, więc można do niej połączyć urządzenia również za pomocą kabla z końcówką RJ-45.

Właściciele systemu Deco M4 dostaną do dyspozycji także możliwość założenia i ustawienia kontroli rodzicielskiej. W jej ramach można stworzyć profile dla każdego użytkownika, ustawić dla nich limity czasowe dostępu do internetu oraz filtry, które w zależności od wieku będą blokowały dostęp do danych treści. Rodzicie mogą mieć też dostęp do historii oglądanych przez dzieci stron.

Do zarządzenia i konfiguracji systemu Deco M4 służy dedykowana aplikacja TP-Link Deco na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. Program podpowie również, w których miejscach ustawić urządzenia, aby pokryć zasięgiem sieci jak największą powierzchnię.

System Deco M4 jest już dostępny w sprzedaży. Jego cenę ustalono na 579 złotych. TP-Link udziela na niego 36-miesięcznej gwarancji.

TP-Link Deco M4 (fot. TP-Link)

Źródło: informacja prasowa, TP-Link