Toyota wprowadzi Android Auto do swoich samochodów

Toyota to jeden z najbardziej uznanych producentów samochodów na świecie. Nic w tym dziwnego. Pojazdy produkowane przez ów koncern od dawna cieszą się opinią solidnie wykonanych i bezawaryjnych. Wszelkie znaki wzkazują na to, że nadchodzące, nowe modele Toyoty zaoferują potencjalnym nabywcom bezpośredni dostęp do Android Auto!

Nowe modele samochodów nie są już prostymi „wozidełkami” jak jeszcze kilkanaście lat temu. Odnoszę wrażenie, że dzisiejsze samochody często są wręcz komputerami na kołach, wyposażanymi w rozbudowane systemy multimedialne. To samo tyczy się Toyoty. Modele tego japońskiego producenta mają w niedalekiej przyszłości zaoferować bezpośrednie wsparcie dla Android Auto, dzięki czemu zyskają na funkcjonalności.

Reklama

Do tej pory dostęp do samochodowego systemu, będącego produktem Google, zaoferowali swoim klientom czołowi producenci – m.in. Ford, VW czy niszowy Koenigsegg. Toyota ma natomiast ogłosić swoją decyzję oficjalnie już w październiku. Niemniej jednak Japończycy przystępują do programu Android Auto stosunkowo późno i na pewno pod względem jego wdrażania będą musieli gonić konkurencję.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/20/automatyczne-wysylanie-lokalizacji-przy-polaczeniu-z-numerem-alarmowym-w-androidzie/

Android Auto w samochodach Toyoty ma być alternatywą dla Apple CarPlay, dla którego wsparcie w przypadku japońskiego koncernu zostało zapowiedziane już w styczniu. Wcześniej obie platformy – Android oraz iOS – mogły łączyć się z pojazdami Toyoty za pomocą SmartDeviceLink, – systemu telematyki, opracowanego przez koncern Ford, który to kontroluje sposób, w jaki Android Auto i CarPlay wyglądają na desce rozdzielczej i ogranicza ich dostęp do danych samochodu.

Czy kierowcy docenią krok podjęty przez Toyotę? Z pewnością tak. Wielu z nas coraz chętniej korzysta ze współpracy na linii smartfon-samochód i rozwój Android Auto oraz wsparcia dla niego jest jednym z priorytetów, zarówno dla producentów samochodów, jak i dla samego Google.

Źródło: Engadget