touchAble 3.0 - iPad jako rozbudowany kontroler programu Ableton Live | Tabletowo.pl

touchAble 3.0 – iPad jako rozbudowany kontroler programu Ableton Live

Dołącz do dyskusji 0

Użytkownicy programu Ableton Live raczej nie mogą narzekać na brak ciekawych aplikacji, pozwalających im wykorzystać iPad jako dodatkowe narzędzie podczas pracy ze swoim ulubionym DAW. Jedną z najpopularniejszych z nich jest touchAble, która właśnie doczekała się aktualizacji do wersji 3.0.

Trzeba przyznać, że twórcy nowej wersji programu mieli przed sobą naprawdę trudne zadanie. Wydana niemal dokładnie rok temu „dwójka” oferowała bowiem tak duże możliwości, że ciężko było sobie wyobrazić co jeszcze można do niej dodać (no, może poza obsługą Arrangement View, ale na to nie pozwala obecnie firma Ableton). „Trójka” skupiła się więc na poprawieniu tego, co znajduje się „pod maską” aplikacji. Twórcy touchAble kompletnie przemodelowali sposób w jaki narzędzie te łączy się z programem Ableton Live, nie tylko zwiększając stabilność komunikacji bezprzewodowej, ale też umożliwiając wreszcie wykorzystanie iPada jako kontrolera MIDI-USB, podłączanego do komputera za pomocą kabla. Oprócz tego wprowadzono również cały szereg drobnych zmian i poprawek, takich jak chociażby łatwiejszy dostęp do wtyczek znajdujących się w wirtualnych rack’ach. Bardziej interesujące od samej aktualizacji wydaje się jednak rozszerzenie Live Template Pack, które zostało udostępnione jako zawartość do nabycia wewnątrz aplikacji. Po dokonaniu zakupu zyskujemy dostęp do 42 wirtualnych kontrolerów zaprojektowanych z myślą o obsłudze najpopularniejszych efektów i instrumentów będących częścią programu Ableton Live.

Aplikacja touchAble 3.0 dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 21,99 euro (posiadacze poprzedniej wersji oczywiście otrzymują aktualizację za darmo). Za rozszerzenie Live Template Pack przyjdzie nam zaś dopłacić 19,99 euro. Warto też wspomnieć o tym, że jeszcze przez kilka dni można nabyć wspomnianą aplikację w pakiecie z touchAble Mini, czyli pomniejszoną wersją zaprojektowaną z myślą o iPhone, za 25,99 euro.

touchAble 3.0
touchAble Bundle
oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona