Duża rzecz. Toshiba wraca na rynek, ale pod inną marką – Dynabook

Toshiba to dla wielu firma kultowa. To właśnie ona w 1985 roku stworzyła pierwszy w świecie laptop, T1100, a w 1989 r. zaprezentowała pierwszy notebook o nazwie Dynabook J-3100 SS001. Przez lata była liderem polskiego rynku komputerów przenośnych. Do czasu. Teraz sprzęty Toshiby wracają do gry, występując w koszulce z logo Dynabook.

Swego czasu udział Toshiby w rynku laptopów w Polsce sięgał niemal 40%. Pamiętam jak sam polecałem niektóre modele Satellite osobom poszukującym solidnego komputera do pracy mobilnej. W październiku 2018 roku pion komputerowy Toshiby dołączył do Sharp Group., a z początkiem tego roku zmienił nazwę na Dynabook Inc. Nie jest to nazwa obca tym, którzy interesowali się laptopami Japończyków. Za tą marką stoi dziedzictwo ponad 30 lat innowacji w zakresie mobilnych rozwiązań komputerowych. Jak tłumaczy Damian Jaume, prezes Dynabook Europe,

Reklama

„Jest ona czymś więcej niż tylko nazwą lub logo, bowiem odzwierciedla naszą kulturę i wartości. A te pozostają niezmiennie mocne dzięki znakomicie wykształconym i doświadczonym pracownikom, wielokrotnie nagradzanym produktom oraz wyjątkowej dbałości o jakość, bezpieczeństwo i innowacje, a także roli jaką w naszym działaniu odgrywają zaufanie oraz budowanie długofalowych partnerskich relacji.”

Wielki powrót Toshiby będzie widoczny także w Polsce. W naszym kraju Dynabooki będzie dystrybuował m.in NTT System. Polski producent i dystrybutor sprzętu komputerowego już w ostatnich dniach sierpnia wzbogaci swoje portfolio notebooków o modele Dynabook dobrze znanych rodzin: Satellite Pro, Portege i Tecra (te same nazwy występowały niegdyś w ofercie marki Toshiba).

Zdaniem Bartosza Rumaka, Product Managera w NTT System, sprzęt marki Dynabook powinien być bardzo szybko doceniony na naszym rynku. Jako pierwsze w ofercie pojawią się laptopy Portege Z30, Portege X30, Tecra A50 i Tecra X40. Ciekawi jesteśmy, co takiego zaoferują polskim odbiorcom, i – przede wszystkim – jak będzie wyglądać relacja ceny do ich możliwości.

 

źródło: informacja prasowa