Toshiba Portégé Z20t z Intel Core M i matową matrycą w sierpniu trafi do Polski

Jeśli dobrze pamiętam, pierwsza wersja Toshiby Portégé Z20t została zaprezentowana już dość dawno, bo pod koniec zeszłego roku. Wkrótce później pojawiła się wersja z Intel Core M. Urządzenie zdecydowanie nie należy do typowo konsumenckich, na co wskazują naprawdę świetne parametry techniczne, które w sprzęcie hybrydowym mogą robić wrażenie. Dziś dowiedzieliśmy się, że produkt ten trafi do oficjalnej sprzedaży w Polsce w sierpniu.

Zacznijmy od tego, że Portégé Z20t to duża hybryda – składa się z 12,5-calowego ekranu, do którego można podłączyć stację dokującą, wyposażoną w dodatkowy akumulator wydłużający czas pracy całości. Produkt skierowany jest dla biznesu, na co wskazuje specyfikacja zawierająca między innymi procesor Intel Core M, dysk SSD o pojemności do 256GB, do 8GB pamięci operacyjnej RAM, matową matrycę, podświetlaną klawiaturę odporną na zalania, a do tego wszystkiego funkcjonalny rysik Wacom. Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 8.1 Pro.Portege_Z20t_02Wyświetlacz IPS ma przekątną 12,5″ i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, umieszczony jest w obudowie, w której znajdziemy wyjście microHDMI, port microUSB, slot kart microSD, 3.5 mm jack audio oraz kamerkę 5 Mpix. Zaplecze komunikacyjne obejmuje WiFi (2×2 ac + ac/a/b/g/n), Bluetooth 4.0 oraz 4G, a w stacji dokującej również LAN. Tam też znajdziemy wyjście HDMI, port Kensington lock oraz dwa pełne USB 3.0.

Wymiary samego tabletu to 309 x 199 x 8,8 mm (z klawiaturą: 309 x 215 x 21 mm), natomiast waga: 799 g (z klawiaturą: 1,59 kg). Jak przystało na urządzenie biznesowe, Portégé Z20t oferuje szereg zaawansowanych funkcji zabezpieczenia danych, m.in. Toshiba EasyGuard czy moduł TPM, zapewniający ochronę plików.

Aktualnie polska cena Toshiby Portégé Z20t nie została podana. W Europie kosztuje ok. 2000 euro.

źródło: informacja prasowa Toshiba