Toshiba pokazuje prototypy tabletów: 5,1″, 7,7″ i 13,3″

tablet toshiba 13,3"

Reklama

Jeśli byliście zawiedzeni, że na targach CES 2012 pojawił się na stoisku Toshiby jedynie „odgrzewany kotlet”, czyli Toshiba AT200 (jako Excite X10), mam dla Was dobre wieści. Okazało się, że w zanadrzu producent ma kolejne urządzenia – na razie jednak są to wyłącznie projekty, które niekoniecznie muszą trafić do masowej produkcji. Toshiba przywiozła je do Las Vegas by zobaczyć jaka będzie reakcja zwiedzających.

Na wczesne stadium rozwoju urządzeń wskazuje choćby fakt, iż pokazane przez Toshibę urządzenia nie otrzymały jeszcze żadnych nazw. Na stoisku producenta można znaleźć trzy modele: 7,7-calowy, 13-calowy oraz 5,1-calowy.

Na temat parametrów wszystkich trzech tabletów nie wiadomo zupełnie nic poza wspomnianymi przekątnymi ekranu, ale nie ma się co dziwić – jeśli nawet producent zdecyduje się na wprowadzenie ich kiedyś na rynek, pewnie i tak będą miały inne parametry techniczne niż te, które by obecnie ujawniono.

Należy się jednak Toshibie chwila zainteresowania, bowiem firma nie spoczęła na laurach i widać, że szuka odpowiedniego dla siebie kierunku na rynku tabletów. Kto wie, może jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już na MWC 2012 w Barcelonie któreś z omawianych urządzeń zadebiutuje już oficjalnie jako produkt finalny.

Jak wyglądają wspomniane modele możecie zobaczyć na poniższym wideo:

źródło, źródło