Toshiba Encore za 1299 złotych

Toshiba niedługo zaprezentuje 10-calowy tablet z Windows 8?

Toshiba Encore za 1299 złotych

8-calowa Toshiba Encore to bardzo ciekawe urządzenie, ale wiele osób szuka czegoś trochę większego. Niedługo ta sama firma może zaprezentować 10-calową wersję swojego urządzenia. Czego możemy się po nim spodziewać?

Niedawno certyfikat WiFi dostało urządzenie o nazwie kodowej WT8-A32, co według wielu miało oznaczać, że możemy się spodziewać większej wersji 8-calowej Toshiby Encore (która ma oznaczenie kodowe WT8 i możecie ją zobaczyć na powyższym zdjęciu). Teraz możemy być tego prawie pewni, ponieważ w FCC pojawiło się urządzenie  WT10

Nieznana jest jeszcze pełna specyfikacja tego tabletu, ale informacje w sieci podają, że ma to być „ultra mobilny PC” z Windows 8. Patrząc na specyfikację 8-calowca możemy przypuszczać, że Toshiba w tym wypadku zaoferuje nam  urządzenie z 10-calowym ekranem, procesorem Intel Atom Bay Trail oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym zapewne zobaczymy też Bluetooth 4.0, microHDMI, 32 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD oraz 8-megapikselowy aparat główny (2 mpix na przednim panelu).

Oczywiście są to tylko przypuszczenia, ponieważ jeszcze nie ma oficjalnych informacji dotyczących tego sprzętu, ale są one bardzo prawdopodobne. Jeśli cena będzie rozsądna to możemy zobaczyć ciekawego konkurenta dla obecnych 10-calowych tabletów z Windowsem 8.

Źródło