Toshiba LT170 z procesorem Freescale i.MX53 i ekranem 7" - Tabletowo.pl
Ważne

Toshiba LT170 z procesorem Freescale i.MX53 i ekranem 7″

Tabletowo.pl Toshiba LT170 z procesorem Freescale i.MX53 i ekranem 7" Nowości Toshiba

Nie tak dawno zakończyły się targi CeBIT w Hanowerze, a tydzień wcześniej MWC 2012 w Barcelonie. Na żadnym z tych wydarzeń Toshiba nie zaprezentowała swojego tabletu, choć byliśmy przekonani, że trzyma jakiegoś asa w rękawie na specjalną okazję. Tym „asem” okazał się dziś tablet Toshiba LT170 (czyli 7-calowe dziecko producenta, o którym słyszymy już od dłuższego czasu). Co ciekawe, jednostka centralna, jaką znajdziemy w tym modelu, nie pochodzi ani od Nvidii (Tegra 2 lub Tegra 3), ani od Qualcomma… znajdziemy tu procesor Freescale i.MX53 o częstotliwości taktowania 1 GHz.

Nie jest to urządzenie z najwyższej półki, o czym świadczą jego parametry techniczne. Tablet został wyposażony, oprócz wspomnianego procesora, w 512MB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, slot kart microSD oraz wyświetlacz pojemnościowy o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Aparat 2 Mpix i kamerka 0,3 Mpix również wskazują na to, że cena modelu do bardzo wysokich należeć nie będzie.

Urządzenie ważące 362 g, ma wymiary 200,25 x 128,5 x 11,5 mm. Posiada także port miniUSB, WiFi, Bluetooth 2.1, akcelerometr oraz 3,5 mm jack audio. Nie wiadomo nic odnośnie obecności GPS-u w tym modelu. Całość będzie pracowała pod kontrolą Androida, aczkolwiek nie wiadomo w której wersji – zwróćcie uwagę, że posiada dotykowe przyciski pod ekranem.

Tablet Toshiba LT170 został wyceniony na 299 euro. Do sprzedaży ma trafić pod koniec marca – a przynajmniej wtedy ma być dostępny w pierwszym kraju, tj. we Włoszech.

Tabletowo.pl Toshiba LT170 z procesorem Freescale i.MX53 i ekranem 7" Nowości Toshiba

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona