Toshiba Libretto W100 z dwoma dotykowymi ekranami (wideo)

Toshiba Libretto W100

Firma Toshiba zaprezentowała bardzo ciekawe urządzenie o nazwie Libretto W100. Jest to… no właśnie, nie do końca wiadomo co. Mały komputerek (a może tablet?), który składa się z dwóch dotykowych ekranów. Pomimo niewielkich rozmiarów, urządzenie ma naprawdę niezłą specyfikację!

Toshiba Libretto W100 jest pozbawiona tradycyjnej klawiatury. Przyciski zostały zastąpione dotykowym ekranem. Co więcej, górny wyświetlacz też reaguje na dotyk. Każdy z nich ma przekątną 7-cali i potrafi wyświetlać obraz o rozdzielczości 1024 x 600. Naprawdę nieźle…

We wnętrzu jest niewiele gorzej. Toshiba Libretto została wyposażona w procesor Intel Pentium U5400 o taktowaniu 1,2 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 64 GB. Urządzenie będzie działać na systemie operacyjnym Microsoft Windows 7 Home Premium.

Obudowa gadżetu została wykonana z aluminium. Sprząt ma jedyne 3 centymetry grubości. Po bokach znajduje się jeden port USB, czytnik kart pamięci SD oraz wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm. Waży około 815 gramów.

Niestety, nic nie wiadomo na temat baterii. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę użyty procesor, to musi ona być całkiem niezła, bo inaczej gadżet wytrzyma 2 godziny, co będzie wynikiem lekko śmiesznym.

Toshiba Libretto W100 ma trafić na rynek w ciągu kilka najbliższych miesięcy. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale cena ma oscylować w granicach 1100 dolarów.

HomeLab