ceny tabletów toshiby

Toshiba kontratakuje z tabletami Excite 7.7, 10.1 i 13.3

Jeżeli uważacie, że rynek tabletów internetowych nie jest wystarczająco różnorodny, myślicie w ten sam sposób co Toshiba, która dziś zaprezentowała trzy nowe urządzenia: 7,7-, 10,1- i 13,3-calowe. Tablety należą do rodziny Excite i mogą pochwalić się bardzo dobrą, właściwie najnowocześniejszą obecnie, specyfikacją.

Wszystkie trzy tablety wyposażono w czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, 1GB RAM, aparat cyfrowy 5 Mpix, kamerę internetową 2 Mpix oraz najnowszy system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich bez nakładki producenta. Ponieważ obudowy urządzeń są niezwykle cienkie (kolejno 7,62 mm, 8,89 mm i 10 mm), zabrakło miejsca dla pełnowymiarowego wyjścia HDMI oraz portu USB, ale modele Excite 10.1 i 13.3 mają czytnik kart pamięci SD.

Reklama

Jak widzicie, największą różnicą pomiędzy nowymi tabletami Toshiby są ekrany. 7,7-calowy Excite 7.7 wyposażono w matrycę AMOLED o rozdzielczości 1280 x 800, Exite 10.1 w 10,1-calowy ekran o takich samych parametrach, natomiast Excite 13.3 w ogromny wyświetlacz o przekątnej 13,3” i bardzo wysokiej rozdzielczości 1600 x 900 pikseli. Podczas gdy do rozmiary dwóch pierwszych tabletów nie są niczym niezwykłym, gabaryty Excite 13.3 wydają się być gigantyczne. Skąd pomysł na tablet tej wielkości? Toshiba tłumaczy, że spora część posiadaczy „dachówek” korzysta z nich w domu, w związku z czym mobilność i lekkość traci na rzecz możliwości multimedialnych. Trudno nie przyznać japońskiej firmie racji – 13,3-calowy wyświetlacz jest w stanie zapewnić niezwykłe wrażenia podczas oglądania filmów lub cieszenia się grami. Co więcej, producent obiecuje przynajmniej 10 godzin pracy na baterii, w porywach do trzynastu.

Dobrych informacji nigdy nie za wiele. Wraz z nowymi urządzeniami, zdradzono datę ich dostępności i ceny. Streszczenie najważniejszych informacji znajdziecie poniżej.

via Engadget